A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint májusban 16 ezer fővel nőtt a mobilinternet-előfizetések száma, és ezzel a hazai piac elérte az egymilliós nagyságrendet. A szolgáltatást aktívan használók száma ennél alacsonyabb, ami jelenleg 786 ezer előfizetést jelent.

Májusban 16 ezerrel 1 millióra nőtt Magyarországon a mobilinternet-előfizetések száma. A teljes előfizetői táboron belül az aktív – a mobilinternet-szolgáltatást az utolsó három hónapban igénybe vevő – ügyfelek száma 773 ezerről 786 ezerre emelkedett, közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH).

A három mobilszolgáltató együttműködésén alapuló gyorsjelentés szerint az előfizetők az áprilisi 1 millió 131 ezer után májusban 1 millió 148 ezer GB adatot töltöttek le és -fel, így a felhasználók átlagos adatforgalma nem változott, az egy aktív ügyfélre jutó átlagos forgalom májusban maradt 1,46 GB.

A gyorsjelentés alapján az összes előfizetőt tekintve a T-Mobile piaci részesedése az áprilisi 48,38 százalékról 48,90 százalékra emelkedett, míg a Vodafoné 24,24 százalékról 23,90 százalékra, a Telenoré pedig 27,38 százalékról 27,20 százalékra csökkent.

A forgalmazásban részt vevő aktív előfizetések alapján a Vodafone részesedése 25,06 százalékról 24,75 százalékra, a Telenor részesedése 25,43 százalékról 25,20 százalékra csökkent, míg a T-Mobile részesedése 49,51 százalékról 50,05 százalékra nőtt.

Az OpenAI kezdi elveszíteni a fonalat a saját szabályai között

A japán Studio Ghibli stílusában generált mémekkel nemcsak a generatív MI és annak fejlesztői gázolnak egyre mélyebbre az ízléstelenségben, hanem az is kiderült, hogy házon belül sem egyértelmű számukra a szerzői jogok kezelése.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.