A Népszabadság értesülése szerint várhatóan árveréssel értékesíti a kormány a mobil szélessávú szolgáltatások további elterjedését lehetővé tevő, az európai GSM-irányelv hatálya alá tartozó frekvenciákat.
Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter március elején azt nyilatkozta: hamarosan döntenek a kilencszáz megahertzes frekvenciák értékesítéséről; az értékesítés ideje és rendszere azonban mindeddig kérdéses volt. A mostani bejelentés alapján a szolgáltatók a harmadik negyedévben juthatnak hozzá a spektrumhoz – értesült a Népszabadság a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól (NFM).

A minisztérium reményei szerint a döntés következtében a mobilpiacon fokozódhat a verseny, mérséklődni fognak a szolgáltatások árai, miközben az igénybe vehető sávszélesség és a szolgáltatási választék is fejlődik. A frekvenciákra a tervek szerint új sávdíjas rendszert vezetnek be.

Nem lesz negyedik szereplő? A múlt héten mutatta be független tanulmányát a Capitol Consulting Group, amely több lehetséges forgatókönyvet - köztük a frekvenciaaukciót - vázolt fel arra vonatkozóan, hogy miként lehetne hasznosítani a szabad frekvenciákat. Turi Ferenc, a magyar tulajdonú, stratégiai tanácsadással foglalkozó cég ügyvezető partnere akkor amellett - a világon máshol még nem alkalmazott - modell mellett érvelt, miszerint az államnak a szabad frekvencia-csomag átadása mellett az állami gerinchálózat bérbe adásával is szerepet kellene vállalnia abban, hogy a magyar piacon a jelenlegi három mellett megjelenjen egy negyedik szereplő; ez akár több virtuális mobilszolgáltatónak is nagykereskedelmi szolgáltatást nyújthatna.


A tanácsadó cég szerint az állami szerepvállalással létrejövő negyedik hálózat elősegítené azt is, hogy az európai uniós követekményeknek megfelelően néhány éven belül teljes legyen az országban a széles sávú mobilinternet-lefedettség.

A Népszabadság kérdésére, miszerint a tanulmányban foglaltak mennyire fedik le a kormányzat szándékait, az NFM úgy válaszolt: egy esetleges állami szerepvállalás módjának és mértékének kérdése egyelőre nem időszerű.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.