Meglepő, de a hanyatló BlackBerry platformon hoz a legtöbbet egy alkalmazás. Ennek ellenére a fejlesztők menekülnek a süllyedő hajóról, és a legtöbben a Windows Phone irányába tartanak.
A VisionMobile piackutató júniusi jelentése szerint egy átlagos BlacBerry-alkalmazás havi 3853 dollárt hoz készítőinek. Az iOS-ra írt változat majdnem ugyanannyit, 3693 dollárt termel, míg az androidos appoktól már lényegesen kevesebbre, 2735 dollárra számíthatnak. A BlackBerry platformra ráaádsul fejleszteni is olcsóbb: átlagosan 15 181 dollárba kerül egy-egy app elkészítése, míg az Apple rendszerében 27 463, a Google rendszerében pedig 22 637 dolláros befektetést igényel.

Már a kijáratot keresik  A felmérésben figyelmen kívül hagyták az egyes ökoszisztémák legsikeresebb alkalmazásait, mivel azok jelentősen torzíthatták volna az átlagra, vagyis az alsó 95 százalékra vonatkoztatott eredményeket. Persze a fenti számok még így is csalóka képet mutatnak: a BlackBerry-appok fele például havi 500 dollár alatt teljesít, ami az iOS-programoknak csak egyharmad részére igaz – vagyis ott nem csak a nagy dobásra, de a nagy bukásra is kisebb az esély.




Akármennyi pénz is van a BlackBerry-appokban, sokan már menekülnek a RIM süllyedő hajójáról. A VisionMobile adatai alapján a BlackBerryt is támogató keresztplatformos fejlesztések 41 százalékában már azt tervezik, hogy kiszállnak erről a piacról, és azok közül, akiknek ez az elsődleges platformja, 14 százalék hagyná ott a RIM piacterét. A helyzet csak a futottak még mezőnyben rosszabb: a Symbian, a webOS, a Bada, a MeeGo vagy a Flash tábora ennél is nagyobb ütemben csökken.

Helyzetbe kerül a Windows Phone  Azok közül, akik elhagynák a BlackBerryt, valószínűleg sokan kötnek majd ki a Microsoft mobil operációs rendszerénél, amely 57 százalékkal toronymagasan vezeti az érdeklődési listát. A VisionMobile statisztikája szerint egyébként a Windows Phone úgy lett a hetedikből a negyedik legnépszerűbb fejlesztési platform, hogy két év alatt 2 százalékponttal csökkent a piaci részesedése, köszönhetően az Android és az iOS gyors növekedésének.




A piackutató külön fejezetben foglalkozik az appok "kereskedelmi útvonalaival", összevetve az alkalmazások előállításának helyét a megcélzott régiókkal. Ahogy az a fenti ábrából kiderül, az európai fejlesztők háromnegyede a kontinensen belül tapasztalja a legnagyobb érdeklődést termékei iránt. A másik véglet Ausztrália vagy Új-Zéland, ahol Észak-Amerikából, Ázsiából és Dél-Amerikából is erősebb keresletet tapasztalnak, mint a saját házuk tájáról.

Két gyártóé minden haszon  A bevétel-megosztási modelleket, az egyes platformok mellett vagy ellen szóló szempontokat, illetve a különböző disztribúciós csatornákat a Developer Economics 2012 tanulmányban részletesen is bemutatja. Magukat a készülékgyártókat a VisionMobile négy csoportba sorolja. Az innovátorok (például az Apple) egyedi felhasználói élményt biztosítanak, amelyhez a gyors követők (mint a Samsung) hamar csatlakoznak, és sikeresen differenciálják is magukat. Az "összeszerelők" (mondjuk a ZTE) versenyképességét kizárólag az árazás biztosítja. Ez fokozottan igaz a középkategóriás készülékekre (Nokia), amelyek még mindig a piac 60 százalékát adják.


 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.