A BlackBerry okostelefonok és a PlayBook tablet gyártója, a Research In Motion a Microsofttal kötött partneri szövetséget felhő alapú szolgáltatásokkal kapcsolatban. Közleményük szerint a jó ideje ígérgetett tablet is "nagyon hamar" érkezik.
A partnerség abban segít a kanadai vállalatnak, hogy a Microsoft megoldásaival kibővítsék a felhő alapú fájltárolási lehetőségeket a BlackBerry- (és hamarosan a PlayBook-) tulajdonosok számára. Hogy mit nyer a Microsoft az üzleten? Adatokat: méghozzá a RIM mobil készülékek felhasználóinak adatait.

Kell a tárhely Jim Tobin, a Research In Motion alelnöke szerint a vállalat belátta, hogy a mobil eszközök fejlesztésében az eszközök saját tárhelye nem feltétlenül az egyetlen üdvözítő megoldás. Nem feltétlenül a kapacitás miatt, mint inkább azért, mert a felhasználók jó része az okostelefonokkal és tabletekkel is olyan feladatokat old meg, amelyeket más számítógépekről is szeretne könnyen elérni.


A szeder és az alma: az utóbbi már sikeres, nehéz lesz utolérni...

A memóriakártyás másolgatás helyett valóban érdemes volt elgondolkozni ilyesmin már cska azért is, mivel a BlackBerry készülékek még mindig inkább az üzleti felhasználókat vonzzák, a felhasználók többsége nem Angry Birds futtatására vesz ilyen telefont. A menet közben szerkesztett Office dokumentumok vagy egyéb fájlok többsége pedig olyan, amit a felhasználó csak azért nem a saját számítógépén szerkeszt, mivel épp úton van - a végeredményt viszont ugyanúgy elérhetővé kell tennie saját maga vagy épp munkatársai számára. A felhő épp ezért egyértelmű fejlesztési irány.

Tobin szerint a RIM nagyvállalati ügyfeleinél tökéletesen mérhető a "felhőbe költözés" mértéke, saját mérésük, valamint külső statisztikák szerint ezen kliensek több mint fele vált cloud alapú megoldásokra 2012-ig.

Mozog a PlayBook: videón a "BlackBerry-tablet"
Még meg sem jelent, de már veszik a PlayBookot
Minden rekordot megdöntött az iPad 2 startja

Almacsata Az alelnök kiemelte, hogy a PlayBook előtt hatalmas feladat áll, az iPad-invázió mellett kell jelentős részesedést kicsikarnia a tabletpiacon, főként a vállalati felhasználók körében. A már említett statisztikák alapján nem árt sietniük, mivel az iPad (és versenytársai) egyre inkább elfogadottá válnak céges környezetben. A Fortune 100-as listán szereplő nagyvállalatoknak például már 65 százaléka használja vagy teszteli az iPadet saját infrastruktúrájában.

A PlayBook ehhez képest kifejezetten későn érkezik. Igaz, már 2010 szeptemberében bejelentették, az első prototípusokat azonban csak a 2011 elején megrendezett kiállításokon tudták bemutatni, a boltokba pedig valószínűleg csak áprilisban kerül. Ezenközben az iPad már a második generációnál tart (amely még erősebben startolt, mint a PC-piacot megreformáló elődje), és az egyre erősebb androidos táblagép-kínálat mellett a HP is most indul be a webOS-alapú tabletekkel.

A Microsofttal kötött partnerség részletei még nem nyilvánosak, ezért pontosan azt sem közölték, milyen formában lesznek elérhetőek a felhő-szolgáltatások a RIM eszközein (tehát kifejezetten Microsoft-logós megoldások lesznek vagy csupán háttérben, technológiai szinten szolgálják ki a RIM rendszereit). Emellett egyelőre az is titok maradt, mennyi és milyen információt kap cserébe a Microsoft a PlayBook- és BlackBerry-felhasználókról.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.