A Telenor 2010 végén indította útjára az Androideák elnevezésű pályázatát, ahol mobil alkalmazások ötletével lehetett indulni. A tavaly tavasszal zárult első körben ötszáznál is több pályázat érkezett, így várható volt, hogy a programnak lesz folytatása.
Szórakoztató ötletek ■ Az idén februárban kiírt új körben a szórakoztatáson volt a hangsúly. A gasztronómiától az utazásig terjedő palettához 330 ötlettel járultak hozzá a versenyzők. A szakmai zsűri által kiválasztott legjobb tíz alkalmazás közül facebookos szavazással dőlt el, melyik a legnépszerűbb ötlet.
A közel kétezer leadott szavazat alapján az első Csuka Miklós lett, aki a kémiát kívánja közelebb vinni a diákokhoz Chemistry Kids elnevezésű, elsődorban táblagépre tervezett alkalmazásával. A másik két dobogós elképzelés egy kisgyermekek számára készítendő hangfelismerő játék és egy magyarországi kirándulásokat megkönnyítő, a felhasználó közelében lévő nevezetességeket megmutató applikáció lett.
A dobogós applikációkat a Telenor megvalósítja, és ingyenesen elérhetővé teszi a Google Play (Android Market) online piacterén. A befutó appok részletes leírása, illetve a verseny pontos eredménye a Telenor Facebook oldalán, az Androideák Entertainment alkalmazásban tekinthető meg.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak