Lezárult a Telenor immár hagyományosnak mondható, androidos alkalmazásötletekre épülő pályázata. A három dobogós appot a szolgáltató segítségével készítik el.

A Telenor 2010 végén indította útjára az Androideák elnevezésű pályázatát, ahol mobil alkalmazások ötletével lehetett indulni. A tavaly tavasszal zárult első körben ötszáznál is több pályázat érkezett, így várható volt, hogy a programnak lesz folytatása.

Szórakoztató ötletek  Az idén februárban kiírt új körben a szórakoztatáson volt a hangsúly. A gasztronómiától az utazásig terjedő palettához 330 ötlettel járultak hozzá a versenyzők. A szakmai zsűri által kiválasztott legjobb tíz alkalmazás közül facebookos szavazással dőlt el, melyik a legnépszerűbb ötlet.


A győztes kampányvideója 


A közel kétezer leadott szavazat alapján az első Csuka Miklós lett, aki a kémiát kívánja közelebb vinni a diákokhoz Chemistry Kids elnevezésű, elsődorban táblagépre tervezett alkalmazásával. A másik két dobogós elképzelés egy kisgyermekek számára készítendő hangfelismerő játék és egy magyarországi kirándulásokat megkönnyítő, a felhasználó közelében lévő nevezetességeket megmutató applikáció lett. 

A dobogós applikációkat a Telenor megvalósítja, és ingyenesen elérhetővé teszi a Google Play (Android Market) online piacterén. A befutó appok részletes leírása, illetve a verseny pontos eredménye a Telenor Facebook oldalán, az Androideák Entertainment alkalmazásban tekinthető meg.

Döntse el, melyik a legjobb hazai okostelefonos ötlet!
Androidos üzleti alkalmazásboltot indított a Lenovo
Játékká változtatja az Android Marketet a Google

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.