Augusztus 23-tól négy új mobilnetes tarifát kínál a Telenor, melyekkel elérhető a HSP+ szabvány, tehát az elméleti 42 Mbps maximális letöltési sebesség.
Elsőként Budapesten és környékén használható ki a HSPA+ megnövelt adatátviteli sebessége: a Telenor hálózatfejlesztési projektjének első szakaszában itt áll már rendelkezésre a megfelelő számú és kapacitású új bázisállomás. Az augusztus 23-tól elérhető négy új tarifa - és természetesen a megfelelő hardvereszközök - használatával a vezetékes internet-eléréshez közelítő sebességet produkálhat a kapcsolat.

Padlógázzal A Hipernet 5, 7, 21 és 47 csomagok nevei egyben az elérhető maximális sávszélességet is jelzik, a legmagasabb feltöltési sebesség másodpercenként 1, 2, 2 és 5 Mbit a megfelelő kategóriában. A legolcsóbb előfizetés 2600, a legdrágább 7990 forint, ráadásul mindegyik díjcsomag ingyenes böngészési és levelezési lehetőséget tartalmaz: az adatforgalmi korlátok (havi 2, 6, 10 és 20 gigabájt) csak az extra tartalmakra, tehát letöltésre, videókra és egyebekre vonatkoznak.


Az eddigi mobilinternet-csomagok többségéhez hasonlóan az új, Hipernet-tarifák esetében sincs túlhasználati díj belföldön: a keret túllépése esetén a szolgáltató mindössze az internetkapcsolat sebességét csökkenti. A Hipernet tarifacsomagokba foglalt belföldi adatmennyiség kiegészítésére 1000 forintért 1 GB, 2500 forintért 4 GB, 3500 forintért pedig 10 GB belföldi adatmennyiséget vásárolhatnak az ügyfelek.

Áttérés a gyorsítósávra Természetesen hiába fizetünk elő valamelyik új díjcsomagra, az elméleti felső határhoz csak akkor kerülhetünk közelebb, ha valamilyen kompatibilis eszközzel próbálkozunk. A Telenor kínálatában többek között a hálózatmodernizálásban is részt vállaló kínai ZTE modemei jelentenek újdonságot: közülük az MF680 képes a legnagyobb tarifacsomag 42 Mbps-es elméleti maximumát megközelíteni, az MF668A az alsó három csomaghoz használható 21 Mbps-es maximumával. Ugyanebben a kategóriában Huawei modellt is kínál a szolgáltató az E367 személyében.

Aki a mobilnetet nem csak egy gépen szeretné egyszerre használni, a ZTE MF60 WiFi hotspotot próbálhatja ki, amely viszont szintén csak maximum 21 Mbps-ig turbózható. Az alapeszközök mellett a Telenor Samsung netbookot és Dell notebookot is kínál a legerősebb tarifacsomag (és tarifamegtartással egybekötött hűségnyilatkozat) mellé.

A Telenor ezzel az elméleti sávszélesség-maximum terén a T-Mobile fölé kerekedett, ahol a nyár elején Net & Roll néven indult hasonló szolgáltatás, itt viszont egyelőre 21 Mbps a legnagyobb elérhető sebesség.

A Telenor beindította a hazai mobilnetezést
Több, gyorsabb, más: újratervezett T-mobile mobilnet-csomagok
A Telenor nekiugrik a 4G-nek

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.