A Nokia jelenlegi csúcsmodellje a 920-at modernizálja keskenyebb formában és némi többlettudással.
A Lumia 925 az a készülék, amilyennek a 920-nak is lennie kellett volna. Ez a vélemény csak megerősödik az emberben, ha kézbe is veszi és kicsit megforgatja a 925-ös modellt. Ma a hazai starton lehetőségünk is nyílt erre, ami annak ellenére fontos momentum, hogy a készülék nemzetközi premierje már májusban lezajlott, azaz több hónapot kellett várni arra, hogy Magyarország is kapjon a telefonból. 

Keskenyebb, fémesebb  A Lumia 925 vékonyabb, elegánsabb a 920-asnál, az összhatást pedig erősíti a körben futó fémkeret, ami stabilabbá teszi a szerkezetet és a fogása is biztosabb ezáltal. A fekete, fehér és szürke változatok némileg kilógnak a Nokia Lumia családot jellemző színkavalkádból, de a vezeték nélküli töltést lehetővé tevő fekete, fehér, piros és sárga hátlapok bevetésével ezek a modellek is színesebbé tehetők.

Lumia 925 színvariációi
(a kép nagyítható)

Hardveres tekintetben nem sok különbség van a 920-hoz képest: a kijelző méretben (4,5”) és felbontásban (1280×768) is ugyanaz maradt, fontos eltérés azonban, hogy az IPS panelt Super AMOLED megjelenítő váltotta fel. A kétmagos, 1,5 GHz-es processzor és az Adreno 225-ös grafikus gyorsító is változatlan, az operációs rendszer a megszokott Windows Phone 8, viszont annak a legfrissebb, Amber elnevezésű verziójával kerül a vásárlókhoz. Ez a változat több, hasznos funkcióval szolgál, amelyek közül a Nokia is elsősorban a Glance Screen opciót emelte ki, ami lehetővé teszi, hogy a mobil kijelzőjéről plusz gombnyomás nélkül leolvashassuk az időt, két koppintással pedig fel is éleszthetjük a 925-öt. 

PureView képességek  A telefonnal új, a fényképezéshez kapcsolódó alkalmazások is érkeznek, ilyenek a Nokia Pro Cam vagy a Smart Cam. Az appok lehetőségeit a Nokia felkérésére egy fiatal és korábban a gyártónál gyakornokoskodó egyetemista, Detkó Dávid prezentálta, aki évek óta a finnek készülékeivel készíti képeit.


Esti koncertfelvétel a Lumia 925-tel - fotó: Detkó Dávid
(a kép nagyítható)

Ezzel a tevékenységével a Nokia nemzetközi vezetőségének a figyelmét is felkeltette, így egyfajta nagykövetként mutatja be, hogy mire képesek a Lumiák, ha a fotózásról van szó. A rövid előadás a Pro Cam részletes (fehéregyensúly, ISO, expozíciós értékek) fotós beállításain kívül a Smart Cam funkcióira is kitért, amellyel például akár 10 felvételt is össze lehet fűzni egyetlen látványos képfüzérbe. 

A Lumia 925 a szolgáltatók közül elsőként a Telekomnál kapható, a kártyafüggetlen piacon pedig 130-140 ezer forint körüli összegért lehet hozzájutni. A készülék tesztjével hamarosan jelentkezünk.

Nokia tablet és phablet is várható szeptembertől
Nokia Lumia 1020: kamerával durvulnak a finnek
Nokia Lumia 620 teszt: olcsósított Windows Phone 8 

Trump vámháborúja egészen olyan, mintha egy MI-chatbot találta volna ki

Természetesen egybeesés is lehet, hogy a szerdán bejelentett, "átfogó és kölcsönös vámok" éppen azon a képleten alapulnak, amilyet a népszerű MI-chatbotok is adnak, ha utasítást kapnak a feladat megoldására.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.