A három, már piacon lévő mobilszolgáltató fellebbezése miatt lefolytatott másodfokú eljárásában helybenhagyta korábbi döntését a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság. A Magyar Telekom máris bejelentette, bírósághoz fordul.

A Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság (MNHH) hírközlési elnökhelyettese, Mátrai Gábor a másodfokú eljárásban helybenhagyta a hatóság korábbi döntését a 900 megahertzes frekvenciaárverés eredményéről, ennek értelmében az eddig háromszereplős mobilpiacra új szolgáltató, a Magyar Posta Zrt.-Magyar Fejlesztési Bank Invest Zrt.-Magyar Villamos Művek Zrt. konzorciuma léphet - közölte az NMHH hétfőn az MTI-vel.

Piaci összefogás  Mint arról lapunk is beszámolt, a pályázat január végi eredményhirdetését követően mindárom, jelenleg már piacon lévő mobilszolgáltató fellebbezett a hatóság döntése ellen.

A Telenor a fellebbezését teljes egészében üzleti titoknak minősítette. A másik két szolgáltató alapvetően az új szereplő piacra lépésével kapcsolatban annak árverési eljárásban történő részvételi lehetőségét, valamint a számára biztosítandó belföldi roamingszolgáltatás előírását vitatta.

Villámgyors hivatal  Valószínűleg a fellebezők sem gondolták reálisnak azt, hogy beadványuk hatására megváltoztatja döntését az NMHH, időhúzásnak viszont tökéletesen alkalmas volt a fellebbezés. Igaz, ebből a szempontból is az állami konzorciumra nézve kedvező a másodfokú eljárás, hiszen a törvény adta 45 napos határidő nem egészen fele elég volt arra, hogy a médiahatóság megállapítsa, első alkalommal is megfelelő döntést hozzott.

A másodfokú eljárás lezárultával az árverés eredményéről szóló döntés jogerőre emelkedett, de a feleket további jogorvoslat illeti meg: a másodfokú döntést keresettel támadhatják meg 30 napon belül a Fővárosi Törvényszéknél.

Megtámadták a frekvenciatender eredményét
Meglepetés helyett: a Posta lesz a negyedik mobilszolgáltató

A jognak asztalánál  Ezzel egyébként a Mayar Telekom biztosan élni fog, hiszen a másodfokú döntéssel egy napon jelentette be, bírósághoz fordult és a frekvenciahasználati jogosultságot lezáró határozat felülvizsgálatát kéri.


A Magyar Telekom szerint az árverési eljárásban és a határozatban jogi hibák vannak, amelyekre tekintettel egyebek mellett azt kéri, hogy függesszék fel a határozat végrehajtását, illetve helyezzék hatályon kívül a konzorciumot árverési nyertessé nyilvánító rendelkezést.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.