Túlszárnyalta az első generációs Galaxy S okostelefon értékesítési sebességét a Samsung. Az S II-ből 55 nap alatt fogyott hárommillió úgy, hogy az Egyesült Államokban még nem is lehet kapni.
Idén áprilisban mutatta be az egyik legsikeresebbnek számító androidos telefon, a Galaxy S utódját a Samsung. A kétmagos processzorral brutálisan felgyorsított készülék 4,3 hüvelyes átmérőjű kijelzője ráadásul az AMOLED technológiának köszönhetően a képminőség, kontraszt és színtelítettség terén is hatalmasat lépett előre. A szakmai vélemények egyöntetűen pozitívak voltak az S II megítélésében, de úgy tűnik, a nagyközönségnek is "bejött" a csúcsmodell.


Hárommillió és növekszik A koreai gyártó közleménye szerint az első generációs Galaxy S 85 nap alatt érte el a hárommilliós eladott darabszámot, az S II számára ehhez már 55 nap is elegendő volt. Ez némi átlagolással azt is jelenti, hogy minden másfeledik másodpercben gazdára talál valahol egy Samsung csúcsmobil.

A közlemény legérdekesebb pontja, hogy egyelőre az egyik legnagyobb felvevőpiacon még be se indult az értékesítés, hiszen az Egyesült Államokban jelenleg nem kapható a Galaxy S II. A hírek szerint az AT&T hálózatában jelenik majd meg elsőként a készülék "valamikor a nyár folyamán": ettől az elemzők akár tízmillió darabos összesített eredményt is jósolnak az év végéig.

Időközben arról is megindultak a híresztelések, hogy az S II egy extra kiadásban is megjelenik majd, amelyben az egyébként is pattogós processzort 1,4 gigahertzesre cserélik, de emellett folyamatosan árusítják majd az eredeti 1,2 gigahertzes változatot is.

Okostelefonos tarifák érkeznek a Telenorhoz
Samsung: S II és Tab mellett sem mondanak le a Badáról
Visszaesett az okostelefonok forgalma

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.