A júliusban bejelentett, üzleti funkciókkal felvértezett táblagép már előrendelhető, augusztus végétől pedig használatba is vehetik az első tulajdonosok.
A Lenovo a nemzetközi piacon is elindítja a ThinkPad Tablet forgalmazását, a táblagép egyelőre három változatban már előrendelhető a vállalat hivatalos honlapján. A szállítást (elsőként az Egyesült Államokban) augusztus 29-től indítják, de Európába is napokon belül megérkeznek az első példányok.

Izom és agy Az eszköz hardveresen is erősnek számít: az 1280×800 képpontos, 10,1 hüvelykes képátlójú, multitouch-képes IPS kijelző alatt 1 gigahertzes Nvidia Tegra 2 processzor dolgozik 1 gigabájtnyi DDR2 rendszermemória társaságában. A legkedvezőbb árú változatban a WiFi mellé még nem kerül 3G, tárhelye 16 gigabájtos. Csatlakozói között találunk teljes értékű USB 2.0 portot, mini-HDMI és microUSB kijáratot. A nagyobb testvérek már 3G-képesek; a 32 gigabájtos tárhellyel rendelkező változatért 569 dollárt, a 64 gigabájtosért 669 dollárt kérnek.


A Lenovo többféle kiegészítővel és funkcióval hangsúlyozza, hogy üzleti felhasználásra ajánlja a tabletet – ha nem is annyira kizárólagosan, mint például a Cisco a Ciust. Az eszköz szoftveresen illeszthető a vállalati környezetbe előre telepített távoli adminisztrációs megoldások segítségével, Cisco VPN támogatással és teljeskörű titkosítással.

Többfajta hardveres kiegészítő közül is válogathatunk: az irodai munkát például külön billentyűzet segíti, de akár teljes asztali dokkolót is választhatunk. Utóbbihoz akár egeret és billentyűzetet is köthetünk, notebook-szerűvé varázsolva a mobileszközt. Akik pedig az úton szeretnék az ujjaknál pontosabb "mutatóval" használni a tabletet, egy aktív érintőtollat is rendelhetnek.

A Lenovo is beszáll a tabletbizniszbe
Létrejött Japán első számú PC-gyártója
Hazai premier: kipróbáltuk a Cisco üzleti táblagépét

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.