Csak múlt hétvégén jelent meg néhány amerikai üzletlánc polcain, de már nem lehet kapni az első Google táblagépet.
Az amerikai CNET hírportál beszámolója szerint múlt hétvégén kezdték meg a közelmúltban bemutatott Google Nexus 7 tabletek szállítását az amerikai Staples, Sam's Club, és Office Depot üzletláncokba, és már hét elejére kifogytak a készletekből. Az ITProPortal szerint a GameStop lánchoz már csak augusztusban érkezhet meg a következő szállítmány.

A táblagépet az Egyesült Államokban a Google Play honlapjáról közvetlenül is meg lehet rendelni, itt azonban 1-2 hetes kiszállítást vállalnak. Azt egyelőre nem tudni, hogy mennyi Nexus 7 fogyott az előrendelési időszakban.

 

Kedvező áron Amint arról a Bitport is beszámolt, a Google június végén mutatta be a Nexus 7 táblagépet. A 300 grammos tabletet az Asus gyártja, és a 4.1-es (Jelly Bean) Androiddal érkezik, alapértelmezett Chrome böngészővel. A 7 hüvelykes, 1280×800-as HD kijelzővel szerelt gépben 1 gigabájt RAM, négymagos Tegra 3 CPU és 12 magos GeForce ULP grafikus gyorsító dolgozik. Az 1,2 megapixeles első kamera mellett a GPS-, WLAN- és NFC-képes tablet nem rendelkezik 3G/4G modemmel, és nem bővíthető microSD kártyával. 

A 8 gigabájtos változat ára 199, a 16 gigabájtosé 249 dollár, ami annak fényében különösen kedvező, hogy szakértők szerint szerint egy Nexus 7 teljes előállítási költsége 184 dollár, amiben már a hardverelemek ára és az összeszerelés is benne van.


 
Második hivatkozás Nexus 7: nem rossz irány a vékony profit
Saját táblagéppel és médiaközponttal támad a Google

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.