Ingyenesen letölthető az Apple telefonjára az a magyar fejlesztésű alkalmazás, amely a hagyományos keresők és egyéb adatbázisok kombinációjával releváns, megbízható információkat ígér mintegy egymillió orvosi, egészségügyi kifejezéssel kapcsolatban.
A HealthMash elnevezésű, speciális egészségügyi kereső és tudásbázis márciustól iPhone alkalmazásként is elérhető. A projekt mögött álló, hazai tulajdonú WebLib Kft. nevét a legtöbben talán a Johu.hu kereső alapján tudják beazonosítani, de ők felelősek a Startlap keresőmotorjáért is.

Ellenőrzött keretek között Az elsősorban kutatási, oktatási területre szánt, de magáncélú információszerzésre egyaránt alkalmas egészségügyi keresővel egyrészt olyan tartalmakhoz juthat a felhasználó, amelyek a hagyományos keresőmegoldásokkal nem elérhetőek, másrészt a találatok megbízható, ellenőrzött forrásokból származnak. A hagyományos találatokon kívül lehetőség van képek és videók megtekintésére is.

A megbízható források kiemelése azért különösen fontos, mert az interneten - sok jó tulajdonsága mellett - rengeteg téves, pontatlan, netán direkt fals információt találhatunk fórumbejegyzések, blogposztok között tallózva, ami különösen veszélyes az egészségügyi kérdések vonatkozásában.

Amerikai egyetemnek fejleszt a magyar keresőcég
Bevitt találatok: élesedik a Google és a Microsoft háborúja

Az új mobilos applikációval kapcsolatban azt emelte ki a fejlesztő, hogy mostantól bárhol kereshetővé válnak a gyógyászati (egészségügyi, orvosi) fogalmak, beleértve a betegségek többségét, az azokhoz tartozó vizsgálati és kezelési módokat, valamint a felhasználható gyógyszereket és természetes gyógymódokat egyaránt.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.