A finnek még tavaly ősszel is vezették az okostelefon-gyártók rangsorát, de az idei harmadik negyedévre sikerült leküzdeniük magukat a lista hatodik helyére – derül ki az IDC adataiból.
Az okostelefon-gyártók közel 180 millió készüléket szállítottak 2012 júliusa és szeptembere között, ami több mint 45 százalékos növekedést jelent az előző év megfelelő időszakához képest. A menetelésre jellemző, hogy teljes mobilpiac volumene ehhez képest mindössze 2,4 százalékkal emelkedett, átlépve a 444 milliós darabszámot – olvasható az IDC piackutató harmadik negyedéves jelentésében.

A változások nagy vesztese a Nokia, amely 2004 óta először hullott ki a az első ötből az okostelefon-gyártók toplistáján, sőt tavaly ilyenkor még annak élén trónolt, legalábbis a darabszámok tekintetében. A Symbian rendszertől való elfordulás nyilvánvalóan nagy lehetőség volt a riválisokak, hogy az elmúlt másfél évben piacot raboljanak a Nokiától, a Windows Phone-ra épülő stratégia pedig eddig nem hozta a várt eredményeket.

Hátramenetben is feljött a RIM  A Samsung ezzel szemben már 31 százalék fölötti részesedéssel zárta a negyedévet, ami kétszerese az Apple eredményének, míg a BlackBerry gyártója, a Research In Motion (RIM) kiábrándító teljesítménye ellenére is a harmadik helyre került. A kínai ZTE lassú, de biztos növekedést követően már a negyedik, míg a küszködő HTC lassan az ötödik helyének is örülhet.

 

Egymilliárd okostelefonunk van – némelyik már múzeumban
Exkluzív magyar appokkal támad a Samsung
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.