A cég újmédiás blogjában hozta nyilvánosságra, hogy hivatalosan a napokban kezdi meg működését a Sanoma mobil alkalmazásfejlesztésért felelős központja. A hazai csapat nem csupán a magyarországi projekteket, hanem a médiacég többi országban működő vállalkozásait is támogatja majd munkájával.

Budapesti központtal Mobil Alkalmazásfejlesztési Központot hozott létre a Sanoma Magazines, adta hírül mai blogbejegyzésében Szépvölgyi Tamás, a tudáscentrum vezetésével megbízott magyar szakember.

A döntés mögötti indítékként a mobil alkalmazások egyre nagyobb térhódítását jelölte meg. Az anyavállalat számára ez a terület kiemelt fontossággal bír, ezért is döntöttek egy fejlesztési központ létrehozásáról. A helyszínválasztás apropója pedig az, hogy a finn cég vezetői sikeresnek ítélték az eddig hazai bevezetéseket.

A Sanoma Budapestnél platformfüggetlenségre törekszenek, és igyekszenek az adott régió, ország sajátosságainak megfelelően alakítani az alkalmazásokat. Az iPhone és a Nokia mellett Szépvölgyi említést tett az Androidról, a Samsungról és a HTC-ről is mint olyan készülékekről és platformokról, amelyekkel feltétlenül számolni fognak. Ugyanígy szerepel a tervekben az iPad és a hozzá hasonló táblagépekre szabott fejlesztés.

A központ a bejegyzés szerint hivatalosan a napokban indul a jelenlegi fejlesztőcsapattal, de idővel az apparátus bővülése várható, így folyamatosan keresik a tehetséges jelentkezőket.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.