Idén már több mint 300 ezerrel nőtt a hazai mobilinternet-előfizetések száma. Május végén már közel jártunk a 2,5 milliós szinthez, az adatforgalom pedig átlépte a 2 millió gigabájtot.

Májusban 2 millió 462 ezerre nőtt Magyarországon a mobilinternet-előfizetések száma, a teljes előfizetői táboron belül az aktív, a mobilinternet-szolgáltatást az utolsó három hónapban igénybe vevő ügyfeleké 1 millió 907 ezerre emelkedett - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) pénteken.

Közel a 2,5 millióhoz  Egy hónappal korábban, áprilisban az összes előfizetés száma 2 millió 399 ezer, az aktívaké 1 millió 860 ezer volt, így egy hónap alatt 63 ezerrel nőtt a mobilinternet-előfizetések száma, az aktív ügyfeleké pedig 47 ezerrel emelkedett.

A gyorsjelentés adatai alapján az összes előfizetőt tekintve a Telenor piaci részesedése 28,17 százalékról 28,31 százalékra nőtt, míg a Vodafone-é 23,74 százalékról 23,63 százalékra, a T-Mobile-é 48,08 százalékról 48,06 százalékra csökkent.

A három mobilszolgáltató együttműködésén alapuló gyorsjelentés szerint az előfizetők az előző havi 1 millió 986 ezer után májusban 2 millió 061 ezer gigabyte (GB) adatot töltöttek le és fel, az egy aktív ügyfélre jutó átlagos forgalom pedig 1,08 GB-ra emelkedett.

Adatfolyami változások ■ A vizsgált hónapban az egy előfizetőre jutó adatforgalom két szolgáltatónál nőtt: a T-Mobile-nál 0,86 GB-ról 0,88 GB-ra, a Telenor esetében 1,63 GB-ról 1,64 GB-ra, ugyanakkor a Vodafone-nál 0,79 GB-ról 0,78 GB-ra csökkent ez az érték.

Májusban a T-Mobile ügyfelei az előző havi 756 ezer után 787 ezer GB adatot forgalmaztak, a Telenor ügyfeleinek forgalma 884 ezer GB-ról 923 ezer GB-ra emelkedett, a Vodafone ügyfelei az előző havi 346 ezer után májusban 351 ezer GB adatot töltöttek le és fel.

150 milliós bírságot kapott két mobilnet-szolgáltató
Rövidesen az internetforgalom nagy része vezeték nélküli lesz 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.