Az Android hazai elterjedésének egyik gátja lehet, hogy egyelőre viszonylag kevés a magyar nyelvű alkalmazás. Az LG most egyetemistáknak biztosít lehetőséget arra, hogy javítsanak a helyzeten.
Az androidos készülékek egyre olcsóbban (is) hozzáférhetővé válnak, a szolgáltatóknál és a boltokban folyamatosan bukkannak fel olyan készülékek, amelyek már egy jóval szélesebb vásárlói kör számára is vonzóak és elérhetőek lehetnek. Azonban pont ez a réteg az, amely nem feltétlenül számítástechnikában képzett, angolul jól tudó felhasználókból áll: nekik mindenképpen nagy segítség lehet, ha lokalizált, ezért könnyen érthető és használható alkalmazások állnak rendelkezésre.


Hiába szép és okos egy androidos telefon, ha az átlagos vásárlók még nem
minden esetben érzik, hogy ez kell nekik. A hazai fejlesztés is kiút lehet.

Egyetemes fejlesztések Az LG Electronics együttműködést kötött az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának Híradástechnikai Intézetével, magyar nyelvű Android alkalmazások fejlesztésére. A jól sikerült alkalmazások elérhetőek lesznek az LG új androidos készülékein.

Az LG a tabletek helyett inkább a telefonokra koncentrál
LG Optimus 7 és Windows Phone 7: kipróbáltuk

A tanulók pár fős csoportokban dolgoznak új "appokon": egyelőre öt csapat jött létre, akik talán azért is működhetnek hasznosan, mivel az LG egyik új, ám középkategóriás készülékén, az LG Optimus GT540-en próbálgathatják ki az ötleteket: így azt a hibát is elkerülhetik, hogy erőforrás-igényes, csak csúcskészülékeken futó megoldások kerülnek ki a kísérleti műhelyekből.

A fiatal programozók a 2011-es tanév első félévében munkálkodnak projektjeiken, a legjobb alkalmazások pedig a későbbiekben többek között előre telepítve is elérhetőek lesznek a Magyarországon hivatalosan forgalmazott LG készülékeken.

Felvásárlási lázban ég a Siemens

Miközben a német vállalat alig egy hete zárta le az Altair 10,6 milliárd dolláros felvásárlását, tegnap már a kutatásfejlesztést támogató programokat kínáló Dotmatics 5,1 milliárd dolláros akvizíciójáról adott ki közleményt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.