A Google operációs rendszerével működő okostelefonok előnye egyben hátrány is: annyi gyártó és készülék van forgalomban, hogy a vásárló megzavarodik. A keresőóriás ezért új oldalt indított, ahol mindent egy helyen tekinthetünk át.

A Google Android operációs rendszere nyerésben van az okostelefonok piacán. Egyszerre több gyártó rengeteg variációt kínál androidos alapokon. A helyzet azonban mostanra kezd átváltani a bőség zavarába. Egy reménybeli vásárlónak több helyen, szolgáltatóknál, gyártóknál kell kutakodnia, és kiválasztania a számára ideális terméket. A keresés azonban könnyen átcsaphat frusztrációba, és végül az is előfordulhat, hogy a fogyasztó inkább más mobilt vesz.

Egyszerű, mint a kereső Ezen a problémán próbál segíteni a Google most nyitott oldala, ahol az androidos készülékeket gyártó, ország vagy akár forgalmazó alapján is szűrhetjük, összehasonlíthatjuk. A cégtől megszokott egyszerű kezelőfelület nagyban hasonlít a keresőnél bevezetett bal menüsávos megoldásra, így valószínűleg senkinek nem fog gondot okozni a használata.

Egyelőre az oldalvonalon A jelenleg választható 16 ország között sajnos Magyarország még nem szerepel, de remélhetőleg más Google-szolgáltatásokhoz hasonlóan hamarosan ránk is kiterjesztik ezt a lehetőséget.

Nem elképzelhetetlen, hogy a közeljövőben ugyanez a megoldás fogja kiszolgálni a tájékozódni vágyókat a folyamatosan érkező Android táblagépekkel kapcsolatban.

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.