Öt évre szóló szerződést írt alá a Telenor és a második legnagyobb kínai távközlési gyártó, a ZTE. A hazai mobilszolgáltató teljes hálózatának hardverelemeit lecserélik, felkészítve az új generációs szolgáltatásokra.
A Huawei után második legnagyobb kínai távközlési gyártó közel 200 millió eurós listaár mellett kötött szerződést a Telenorral a felújítással kapcsolatos eszközök szállítására. A jelenlegi, főként Huawei és Nokia-Siemens alapú infrastruktúra megújítása öt év alatt történik meg, és teljes egészében a ZTE eszközein alapul majd.

Egységesen mindent | Az információk szerint az End-to-End és Uni-RAN, valamint az SDR alapú megoldások segítségével olyan hálózat építhető, amely egyszerre képes kezelni az összes jelenlegi (és félig-meddig jövőbeni) technológiát, a GSM, UMTS és LTE-szabványokat. Az újgenerációs mobil internetre való átállást minél gyorsabban szeretné megvalósítani a Telenor, így a megállapodás első szakaszát, az eszközök cseréjét már 2012-re ígéri.

Már a spájzban vannak |
A ZTE egyre erősebben terjeszkedik a világban és az európai piacon is. Indiában és Montenegróban már meg is valósították az egységes GSM-UMTS-LTE hálózat kiépítését, szintén a helyi Telenor szolgáltatók számára. A magyar felújítást portugál, német és belga projektek is megelőzték.

Érdekesen indult a kínai vállalat és a Telenor hazai kapcsolata: a nyár folyamán ismeretlen vádaskodók e-mailekkel bombázták a magyar szakmai média egyes képviselőit, amelyben arra igyekeztek rávilágítani, hogy a ZTE-nek állítólag nincsenek birtokában az LTE-technológiával kapcsolatos licencek. Az e-mailek szerint bevált kínai gyakorlat, hogy a vállalatok "elfelejtenek" hivatalos díjakat fizetni, így viszont erősen le tudják nyomni termékeik és megoldásaik árát.

A ZTE mindenesetre a hardverek szállításán kívül támogatást is biztosít a létrejövő új hálózat működtetéséhez is, így garantálva a szolgáltatások tökéletes működését. Természetesen a konkurens hazai mobilszolgáltatók is tervezik rendszereik felkészítését a negyedik generációra: a T-Mobile egyelőre az Ericsson segítségével kísérletezik, a Vodafone pedig már el is kötelezte magát a Huawei mellett.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.