Bármennyire is divatosak az ultrabookok és egyéb vékony, ultrahordozható eszközök, a strapabíró "munkagépekre" továbbra is szükség van - ha pedig valaki ezt a célt is stílusos, divatos formában tálalja, könnyen megtalálhatja nyerő kombinációt.
A Dell Vostro 3460-ról első látásra csak azért mondhatjuk el, hogy üzleti használatra tervezték, mert nem az anorexiás ultrabook-vékonyságot sugározza. Persze a 28 milliméteres vastagság a hagyományos laptopok kategóriában kifejezetten jónak is számít, a mérnökök jól eltalálták a dizájn és a strapabíró kialakítás egyensúlyát. Az sem épp munkagépre hajazó tulajdonság, hogy az általunk tesztelt ezüstös borítás mellett a szálcsiszolt fém fedlap vöröses és bronz árnyalatban is vásárolható. Úgy tűnik, az üzleti notebookoknak is szép lassan fel kell nőniük ahhoz, hogy egy fekete téglatest helyett valami többet, szebbet mutassanak a külvilág felé.



Menetfelszerelés
Mivel a Vostro 3460-nak nem kellett igazodnia semmilyen külső szabványhoz, az oldalán sok minden kényelmesen elfér. A bal oldalon a D-Sub VGA csatlakozó mellett két USB 3.0 és egy HDMI port mellett mikrofon-bemenetet és fülhallgató-kimenetet is találunk, jobb szélen pedig a Gigabit Ethernet port mellett két újabb USB 3.0 kaput és egy hagyományos, tálcás DVD újraírót helyeztek el. A frontoldalon az alapvető rendszerfunkciókról (bekapcsolt állapot, HDD működés, akku-állapot, Wi-FI) tájékoztató led-sor üzen, szerencsére nem a ma divatos szembántó kék, hanem puhább fehér fénnyel. Itt találjuk a multifunkciós memóriakártya-olvasót is. A hátoldalra már csak a töltő csatlakozója jutott.



A masszív gép hűtésére a bal oldali szellőzőnyílásokon kívül az alsó fedlapon három különálló nyílás-sor is rendelkezésre áll, és formabontó módon szintén alul találjuk meg a sztereó hangszórókat is.

A 14 hüvelykes, 1366x768 képpontos felbontású kijelző szerencsére tükröződésmentes, és bár betekintési szöge átlagosnak mondható, kontraszt és fényerő terén kifejezetten jól teljesített még közvetlen napfényben is. A kijelző fölött egy 720p felbontású webkamera található, melyet zajcsökkentő funkcióval felruházott sztereó mikrofon is kiegészít.



A billentyűzet viszont már az ultrabookoknál is használt szigetes megoldáshoz hasonlít, bár a MacBook Air és követői végletekig szögletesített formái helyett kissé lekerekítettebb dizájnt kapunk. A szoftveresen beállítható mértékű háttérvilágítással is felszerelt billentyűzet folyadékálló, és a kissé távol ülő elhelyezkedés ellenére kényelmes, könnyen megszokható rajta a munka. Az érintőpad természetesen már multitouch-képes, szerencsére a gombokat nem a padba integrálták, hanem különállóak, ami talán nem a modern dizájnerek álma, viszont legalább jól használható.



A billentyűk fölött bal oldalon a bekapcsológomb, jobbra pedig három extra funkciógomb található - egyikük a Dell saját beállító-központját indítja el, a másik a gyártó által precízen összeállított támogató-svájcibicskáját hívja elő. A harmadik gombot szabadon konfigurálhatjuk különféle hardveres funkciók ki-bekapcsolására, vagy akár valamilyen program elindítására.

Funkciók hegyei Működés közben jól látható, hogy a Dell műhelyeiben szoftveresen is egységessé faragták a rendszer és a különféle segédprogramok kavalkádját. A már említett beállítási és támogatási központok mellett több olyan megoldást is találunk, amely üzleti gépek esetében vonzó lehet. A DigitalPersona fájlokat és mappákat titkosít, de lehetőségünk van arra is, hogy titkosított biztonsági mentésekkel gondoskodjunk adatainkról, vagy különféle jogosultságokat állítsunk be mappákra és fájlokra.

A billentyűzet alatt található ujjlenyomat-olvasó beállítására is használható megoldásban azt is megtehetjük, hogy a rendszerindításon kívül bármilyen más, alapvetően jelszóval működő alkalmazás vagy weboldal belépését is egyetlen ujjbegy-szkenneléssel váltjuk ki.



A sokféle felhasználást jól támasztja alá az izmos hardver: a 2,1 gigahertzen ketyegő Intel(R) Core i7-3612QM processzort az általunk tesztelt konfigurációban 8 gigabájtnyi DDR3 RAM támogatta, a merevlemez 7200rpm sebességű, 750 gigabájtos egység. Ezt az ultrabookokban is használt mozgásérzékelős technológia védi a leejtés következményei ellen.

Szintén a Vostro 3460-nal kerül be az üzleti szegmensbe a WiDi (avagy Intel Wireless Display) technológia, amellyel a laptopon található tartalmakat vezeték nélkül sugározhatjuk kompatibilis nagyképernyős tévékre - az alapvetően konzumer megoldás egy megbeszélésen stílusosan válthatja fel a projektoros vetítést. Az akku kímélésére szolgál az is, hogy a beépített Nvidia GeForce GT 630M grafikus vezérlőt csak okkal (Photoshop vagy 3D alkalmazások futtatásakor) használja a rendszer, alapvető funkciókra a jóval kevesebbet fogyasztó Intel HD 4000 lép akcióba.



A hatcellás akkumulátor teljes terhelés (HD videó lejátszása közben különféle programok indítása, Flash tartalmak futtatása) mellett 3 órán át tartotta életben a notebookot, ám átlagos felhasználás (böngészés vagy filmnézés önmagában) mellett máris 4 és fél óráig bírta szusszal. Ezt még valamelyest turbózhatjuk a kijelző fényerejének csökkentésével, vagy a billentyűzet világításának csökkentésével. Érdekes módon zavaró melegedést még a legnagyobb megterhelés közben sem tapasztaltunk, csupán a hűtőventillátorok kapcsoltak magasabb fokozatra, ám hangjuk így sem vált túlzottan tolakodóvá.

A Vostro 3460 család legkisebb tagjait már 170 ezer forintos ár környékén megtalálhatjuk a hazai viszonteladóknál, bár a nálunk járt Core i7-es modell már 220 000 forintos árszinten versenyez.

Keretek között szabadon: Sony VAIO T13 teszt
Óriás törpe: Samsung Series 5 ultrabook teszt
A munka hőse: Dell Latitude E6320 teszt

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.