Újabb fordulat a hányatott sorsú mobil operációs rendszerrel kapcsolatban: a HP bejelentette, hogy a webOS forráskódját nyílttá teszik, és 2013-ban új tabletet is piacra akarnak dobni a platformra építve.
A HP közelmúltban kinevezett új elnök-vezérigazgatója pénteken  közzétette elképzelését a webOS operációs rendszer jövőjével kapcsolatban, amelyhez az IT óriás a Palm tavalyi 1,2 milliárd dolláros felvásárlása során jutott hozzá. Meg Whitman bejelentése szerint a webOS fejlesztését nyílt forráskódú projektként folytatják, amitől azt remélik, hogy külső fejlesztők is kiveszik majd a részüket a mobil operációs rendszer továbbfejlesztésében.

A vezető ugyanakkor megerősítette, hogy a HP továbbra is akívan fejleszti és támogatja majd a WebOS-t. A HP új, WebOS rendszerű tabletek piacra dobásán is gondolkodik, erre azonban várhatóan leghamarabb  2013-ban kerülhet sor, mivel jövőre a Windows 8 alapú táblagépekre akarnak koncentrálni.

Zavaros múlt, bizonytalan jövő A mobil operációs rendszer jövője augusztus óta bizonytalan, amikor az előző vezérigazgató, Léo Apotheker bejelentette, leállítják a néhány héttel korábban bemutatott TouchPad tablet (amelyből mindeddig 750 ezer darabot adtak el), valamint a már piacon lévő Palm Pre mobiltelefonok gyártását. A 2011-es pénzügyi évben a HP-nak 1,64 milliárd dollárjába került a WebOS alapú eszközök gyártásának leállítása, azaz két év alatt a Palm vételárával együtt közel 3 milliárd dollárba fájt a mobilpiaci affér a Palo Alto-i központú óriáscégnek.

A mobil operációs rendszert 2009-ben mutatta be a Palm, amelyet a szakértők akkor innovatívnak tartottak, ennek ellenére a gyártó - és a Palm felvásárlása után a HP is - hiába küzdött annak érdekében, hogy érezhető részesedéshez jusson a mobileszközök piacán. Apotheker idén februárban még valamennyi HP PC-n és egyes nyomtatókon is WebOS operációs rendszert akart látni - ősszel aztán már a teljes PC-üzletágtól és a webOS-tól is megszabadult volna, mielőtt a HP igazgatótanács megvonta tőle a bizalmat.

Az új vezető, Meg Whitman először a PC-üzletág tervezett kiszervezését fúrta meg, majd mostani döntésével a WebOS-t is megmentette az enyészettől.

Túl sokan félnek az Androidtól A hír kapcsán az elemzők többsége azt emelte ki, hogy egyelőre sem az nem világos, hogy mikor teszik közzé a WebOS forráskódját, sem az, hogy azt milyen open source licensz alatt. Az sem derült ki, hogy mekkora erőforrásokat áldoz a jövőben a HP a fejlesztésre, illetve a támogatásra. A kommentárok szerint bár az Android is nyílt forrású, a sikerét nem ennek a modellnek köszönheti, hanem a rendkívül erős Google-fejlesztői háttérnek.

Azok, akik látnak valamekkora esélyt annak, hogy a WebOS hosszabb távon megvetheti a lábát a piacon, szintén a Google-ra hivatkoznak, mivel a Motorola felvásárlását követően egyre több okostelefon-gyártó igyekszik elszakadni az Android-függőségtől. Másrészt az egyre növekvő számú per - főleg az Apple részéről - is elbizonytalanította a gyártókat, hogy érdemes-e mindent egy lapra feltenniük, vagy alternatívát kell keresniük az Android ellenében.

Visszatérne a stabil alapokhoz a gyengélkedő HP
Drasztikus fordulat a HP-nál: maradnak a PC-k

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.