A Nokia és a Windows Phone 7 összeborulása után megindultak a találgatások, mivel rukkolhat ki a finn vállalat a már így is telített okostelefon-piacon. Friss interjúk szerint az olcsó szegmens lehet a gyors menekülő útvonal.
Stephen Elop, a Nokia vezérigazgatója finn újságíróknak nyilatkozott a vállalat legfrissebb terveiről: szerinte túlzóak azok a hírek, mely szerint a Microsoft teljesen lekorlátozza a hardvergyártók mozgásterét, és az sem teljesen igaz, hogy a Nokia első windowsos készülékei csak az idei év legvégére várhatóak.
Nem csak csúcskategória ■ Elop szerint több szegmens számára is terveznek Windows Phone 7 alapú készülékeket, a vezető egyik mondata így hangzott: "A Nokia egyes Windows-alapú telefonjai kifejezetten alacsony árszintet képviselnek majd".
Ezek szerint a Microsoft kissé eresztett a kifejezetten szorosra húzott gyeplőn, amelyekkel a készülékgyártókat tartotta kordában. A Windows
Phone 7 alapú telefonokkal kapcsolatban a legtöbb kritika arról szólt, hogy a készülékek között szine minimális a különbség, ezért az öt eddigi gyártó ellenére szinte olyan az összkép, mintha csupán egyfajta telefon lenne a piacon más, csak más és más logóval ellátva.
Ez ráadásul az árszintet is erősen befolyásolta: a Microsoft megszabta, milyen processzor, mennyi memória, mekkora és milyen érintőkijelző kerülhet a telefonokba, és ezért a beszerzési, gyártási költségek alapján egységesen magas árakat kellett a windowsos okostelefonok cimkéjére írni.
Árat le, támadás! ■ A Nokiának mindenképpen meg kell próbálnia elkülönülnie a többi olyan gyártótól, akik Windows Phone 7-tel is (és a hangsúly itt az is szón van) szállítanak telefonokat. A finn gyártó, ha nem akar "a sok közül az egyik" lenni, olyan megoldásokkal kell előrukkolnia, amelyek eléggé egyedinek tűnnek.
Mivel a Microsofttal most a lehető legszorosabb kapcsolatot hozták létre, a Nokia készülékei lehetnek azok a Microsoft számára, mint amik a Google-nek a Nexus telefonok. A Windows a Nokiákon jelenhet meg először más formában, mint az eddigiek, itt lehet kísérletezni más hardveres összeállításokkal, és valóban meg lehet próbálkozni azzal is, mennyire lehet levinni egy telefon árát anélkül, hogy a viszonylag hardverigényes mobil windows használhatatlanul belassulna.
Ha sikerül a kísérlet, mindkét szereplő jól járhat: a Nokia a legszimpatikusabb windowsos telefongyártóvá válna, mivel emberközelibb, pénztárcabarát készülékekkel látná el az érdeklődőket, a Microsoft pedig megszabadulhatna attól a kritikától, mely szerint rendszere csak a "gazdagok telefonjain" fut. Stephen Elop szerint ráadásul nem kell év végéig várni, úgy fogalmazott, hogy "nagyon hamarosan" megjelennek az olcsó, windowsos Nokiák első képviselői.