Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak, a tech újságírók sok-sok csodát várnak. Jönnek az ünnepek, lássuk csak, mit vegyek, négy termék teheti csodássá a hetet.
A bevezetőbe erőltetett versike lényege, hogy tényleg vége a nyári uborkaszezonnak, a gyártók teljes fegyverzettel készülnek a karácsonyt megelőző ünnepi szezonra. Az októbertől december végéig tartó időszakban általában fellendül a kereslet, élénkül a vásárlási kedv, ezért a szeptemberi bejelentésektől kifejezetten sokat várnak a legnagyobbak. Szerdától egy héten belül négy olyan eszköz is bemutatkozik, amely nagy eséllyel foszthatja ki a közönség pénztárcáját.

A Nokia és a nyolcasok Továbbra sincs épp irigylésre méltó helyzetben a finn gyártó: a Lumia 900 forgalma elég gyengécskére sikerült, a készülék árát a legtöbb helyen felére kellett csökkenteni a teljes bukta elkerülése érdekében. Az pedig még rosszabb hír, hogy a telefon nem kapja meg a Windows Phone 8 frissítést. A múlt héten pedig még egy rúgást kapott a Nokia, méghozzá a Samsungtól, amely a Microsoft legközelebbi partnerének számító finnek előtt mutatott be Windows Phone 8 alapú okostelefont, az ATIV S-t.



A Nokia persze azért okozhat még meglepetést, hiszen a Microsofttal közös szeptember 5-i rendezvényen több Windows Phone 8-ra épülő telefont mutatnak be. Bár a felek hivatalosan semmilyen előzetes információt nem adtak ki, a világhálót már körbejárta a legfontosabbnak tartott modell, a Lumia 920 első fotója néhány adat társaságában.

A források szerint a telefonban kétmagos, 1,5 gigahertzes processzor dolgozik 1 gigabájt memória és 32 gigabájt flash háttértár mellett, 4,5 hüvelykes kijelzője HD felbontású. A legérdekesebb funkciónak pedig az a speciális töltő ígérkezik, amely mindenféle vezetékes csatlakozás nélkül működik: a lapos padra elég ráfektetni a telefont az akku felfrissítéséhez.



Ötös vagy csak új? Az Apple sosem erősíti meg hivatalosan, milyen bejelentésekkel készül, ám a szeptember 12-i sajtóeseménytől már mindenki egyértelműen a legújabb slágertelefon bemutatkozását várja. Arról persze megoszlanak a vélemények, pontosan hogy is hívják majd a készüléket - a tavalyi várakozások után most jön végre az iPhone 5, vagy a harmadik iPadhez hasonlóan csak "az új iPhone" névre keresztelik. A külcsínről és a belbecsről is csupán találgatások folynak: a legtöbb vélemény szerint a kijelzőt a sok éves gyakorlat után 4 hüvelykesre növelik és újfajta csatlakozó is megjelenhet a borításon - az viszont biztos, hogy speciális csavarokról szó sincs. Ami pedig valószínűsíthető még látatlanban is: az Apple viszonteladók boltjai előtt hamarosan újra kígyózó sorok állnak majd.

Mi lesz emezen? Szeptember 6-án az Amazon is nagy sajtóeseményt tart, amelyen a Kindle család új tagjairól rántja le a leplet. A The Verge információi szerint a vállalat legújabb e-könyv olvasójában az elektromos tintát olyan speciális háttérvilágítással ötvözi, amely nem bántja a szemet, mégis segít sötétben is használni az eszközt.



Szintén sokan várnak az eseményen utódot a Kindle Fire tabletnek is: a legnépszerűbb elméletek szerint az új táblagép továbbra is 7 hüvelykes lesz, ám megnövelt felbontású kijelzőt és előlapi kamerát is kaphat. Egyesek 10 hüvelykes nagytestvért is remélnek, ám a vállalat legutóbbi nyilatkozatai alapján ez egyre kevésbé valószínű, az Amazon maradhat az olcsó és kicsi "néptablet" koncepciójánál.

Felbőg a Google motor(olá)ja Bár az európai piacot az elmúlt időszakban kevbéssé kényeztette el a Motorola, mégis érdekes lehet a vállalat szeptember 5-i sajtóeseménye. Ez lesz ugyanis az első alkalom, amikor a Motorola már a Google részeként jelent be új készülékeket. Ezekkel kapcsolatban már-már Apple-szintű a titkolózás, a Bloomberg azonban tudni véli, hogy keret nélküli kijelzővel szerelt, 4G hálózatokon is kommunikáló csúcsmodell lehet a bemutató sztárja.

A Samsung elsőként mutatott be Windows Phone 8-as telefont
A legnagyobbakat is átejtette az Apple-álhír
Így áll a kezdő tizenegy a mobilpiacon

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.