Szeptember végén Magyarországra is megérkezik az Asus Eee Pad Slider tablet, amely egy extra kicsúsztatható billentyűzettel igyekszik megkülönböztetni magát a csak virtuális gombokkal operáló versenytársaktól.
Az International Design Excellence Awards 2011 díját elnyerő Eee Pad Slider leglátványosabb tulajdonsága a kicsúsztatható billentyűzet, amely fölött megdöntve nézhető a kijelző. A két változatban is megjelenő táblagép egyik verziója mindenképpen megérkezik hozzánk is szeptember végén.


Erőgépek A Slider SL101 elnevezésű változata kétmagos, 1 gigahertzes Nvidia Tegra 2 processzorra épül, melyet 1 gigabájtnyi DDR2 RAM támogat. A tárhelyek tekintetében 16, 32 és 64 gigabájtos opciók érhetőek el - a 32 gigabájttal szerelt, Android 3.1-et futtató (és 3.2-re frissíthető) változat ajánlott hazai végfelhasználói ára egyébként 149 900 forint.

Az eszköz természetesen 802.11b/g/n Wi-Fi és Bluetooth 2.1 kompatibilis, és lesz belőle 3G-s modell is. Hátoldali kamerája 5, frontoldali kistestvére pedig 1,2 megapixeles, és olyan extrákkal is felszerelték, mint a normál méretű USB port, valamint mini-HDMI kijárat. Az SL101 kijelzője 10,1 hüvelyk képátlójú, 1280x800 képpontos felbontással.


Az SL102 hazai bevezetéséről még nincs hivatalos információnk, pedig ez a modell még pár lapáttal rátesz az előző modell által ajánlottakra. Itt a processzor már az Intel Atom sorozatából a Z670-es (Lincroft) változat 1,5 gigahertzes órajellel, az operációs rendszer pedig dual megoldással Windows 7 Home Premium és Android Honeycomb.

Az eszközök fehér és "metálbarna" színben kerülnek a boltokba, és előreláthatóan olyan kiegészítőket is lehet rendelni hozzájuk, mint a külön porton összekapcsolható dokkoló.

A Lenovo is beszáll a tabletbizniszbe
A PlayBookot még a windowsos tabletek is lenyomták
Hazai premier: kipróbáltuk a Cisco táblagépét

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.