Az Apple már jó ideje dolgozik azon, hogy telefonjai értékesítési folyamatából száműzhesse a mobilszolgáltatókat. Ami az iPhone-nal nem sikerült, talán megoldja az iPad.
Az iPad 3G változata egy ideje már elérhető, ebben micro SIM kártyával használható a szélessávú mobil internet. A tablet ezen verzióját olyan neves mobilszolgáltatók forgalmazzák, mint az AT&T, vagy Európa egyes területein az O2. Az Apple azonban szeretne eggyel közelebb kerülni a vásárlókhoz az eladási folyamatban.

Elodázott döntés A The Sunday Telegraph értesülései szerint Steve Jobs és csapata az iPad segítségével érhetné el azt, amit az Apple okostelefonja még nem tudott megugrani: a mobilszolgáltatók szinte teljes kihagyását az értékesítési láncból. A titkos fegyver a beépített, utólagosan aktiválható SIM kártya.

A "magas rangú belső informátorra" hivatkozó cikk szerint az iPad 3G speciális kiadása teljesen hagyományos boltokban vagy egyéb, nem szolgáltatókhoz kötött módokon lehetne megvásárolható, az integrált kártyát pedig már a vétel után aktiválhatná a felhasználó bármelyik olyan mobilszolgáltatónál, aki partnerként beszáll ebbe a folyamatba.

Támadás másik fronton Az Apple az iPhone történetében már többször próbálta bevezetni a beépített SIM kártyás megoldást, ám a szolgáltatók minden esetben megfúrták ezt a tervet. Az iPad esetében viszont nem ennyire erős a kötődés a mobilcégek felé, így az informátor szerint a cupertinói vállalat így próbálja letesztelni a később-aktiválós módszert. Amennyiben ezt megkedvelik a vásárlók, a következő generációs iPhone-ok esetében már könnyebb lehet meggyőzni a szolgáltatókat is, hogy az első szintű értékesítés helyett aktiválási partnerség formájában vegyenek részt a forgalmazásban.

Két hónap, kétmillió eladott iPad
Támadnak a tabletek: mindenki az iPad ellen

Természetesen az Egyesült Államokban kezdődhet az új rendszer bevezetése, a cikk szerint van még esély az idei karácsony előtti megjelenésre, de legkésőbb 2011 elején boltokban lehetnek a beépített kártyás tabletek. Európai megjelenésről még nincs hír, de talán pont ez az eladási forma eredményezhet gyorsabb terjeszkedést, hiszen nem lenne szükség legfelsőbb szintű, kizárólagos értékesítési megállapodásokra a helyi szolgáltatókkal.

Adattal foglalkozik és informatikai vezető? Szekérderéknyi pénzt szakíthat

Átlag fölött nőtt azoknak az informatikai vezetőknek a befolyása – meg persze a felelőssége és a kompenzációs csomagja is –, akik a vállalatok adatait kezelik.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.