A hírt páran kissé szarkasztikus hangvételben közölték, egyesek a "jó reggelt!" kitételt is használták. Furcsa is volt, hogy a Google két projektje eddig nem talált egymásra, ráadásul még most sem lesz teljes az öröm.
Az Android mobil-platform sikert sikerre halmoz, az okostelefonok körében rohamosan növeli részesedését és a tablet-piacon is egyre fontosabb helyet szerez. A Chrome böngésző is rakéta-gyorsasággal erősödik, megközelítve és egyes országokban maga mögé is utasítva az eddig éveken át magabiztosan vezető versenytársakat. Ahhoz képest, hogy ez a két sikerszériás termék egyaránt a Google gyermeke, mindezidáig mégsem "szerették egymást".


Krómozott robotok Az Android mobil operációs rendszer első publikus változata 2008 szeptemberében debütált, ugyanúgy, mint a Chrome böngésző. Valahol szinte érthetetlen, hogy az ugyanazon gyártótól érkező két termék hogy nem talált egymásra: az androidos készülékekben mindezidáig egy név nélküli, beépített böngésző számított alapértelmezettnek.

A most bejelentett mobil Chrome egyelőre még béta állapotú, és ezen minőségében ráadásul csak a negyedik generációs Android, az Ice Cream Sandwich alá telepíthető. A Google bejelentése alapján azonban a hosszabb távú terv mindenképpen az, hogy a Chrome váltsa le a jelenlegi beépített megoldást, és az Android alapértelmezett böngészője legyen.

Mit tudsz, kistesó? A Chrome droidosított változata több fontos funkciót emel át a PC-s verzióból, többek között az "inkognitó-üzemmódot", amely anonim böngészést tesz lehetővé. Emellett azonban számos mobilra kihegyezett elem is megjelenik, például a kis kijelzőkre szabott böngészőfül-kezelés, a weboldalak sávszélesség-kímélő tömörítése, valamint a következő weblap automatikus előtöltése a háttérben.

A mobil Chrome viszont egyelőre a telefonok stabilitásának fenntartása érdekében, valamint a gyengébb hardverek kíméléséért nem teszi lehetővé a külső beépülő modulok használatát. A lehetőség persze adott, a jelenlegi verzió elvben már képes lenne a PC-s változathoz hasonó pluginek kezelésére is, ezt azonban a Google akkorra hagyja, amikor már izmosabb hardverekkel rendelkezik minden átlagos androidos készülék.


Az Apple sem állíthatja meg az Androidok invázióját
Félig már a trónon ül a Google Chrome

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.