Az új termékek sikere a Research In Motion hétfői bejelentése ellenére továbbra is bizonytalannak látszik, de a befektetők legalább a konkrét időpontot díjazták.
A RIM augusztus végével lezárt negyedéve is kiábrándítóan sikerült, amit az sem tűntetett fel sokkal kedvezőbb fényben, hogy a vállalat igyekezett az azt megelőző három hónap eredményeivel összehasonlítani: ha az előző év megfelelő időszakát vesszük alapul, a különbség egészen nyilvánvaló. A BlackBerry gyártója az eladott darabszám tekintetében 34,7 százalékos visszaesést könyvelhetett el, az IDC piackutató adatai szerint 11,8 millióról 7,7 millióra csökkent a leszállított készülékek mennyisége, és a cég piaci részesedése már alig haladja meg a 4 százalékot.





Érdekesség, hogy a RIM így is az okostelefon-piac harmadik helyére lépett elő, amit annak köszönhet, hogy a tajvani HTC nála is nagyobbat bukott. A legfontosabb mérőszám, a nyereségesség szempontjából viszont még ennek sem igazán örülhettek, hiszen a mostani 235 millió dolláros mínusz igen komoly visszaesést jelent a tavalyi 329 milliós nyereséghez képest, míg a többi "egy számjegyű" versenyző, például az ugyancsak nehéz helyzetben lévő HTC, legalább pozitív eredménnyel zárta legutóbbi negyedévét.

Végre valami  Thorsten Heins elnök-vezérigazgató korábban 2013 elejére ígérte a BlackBerry 10 platformra épülő eszközök megjelenését, illetve a kliensrendszerrel együtt érkező új BlackBerry Enterprise Servert, az eddig kétszer is elhalasztott kibocsátás híre azonban nem sokat ért konkrét időpontok nélkül. Erre mostanáig kellett várni, mivel a RIM hétfőn közölte, hogy január 30-án mutatja be következő generációs termékeit.

A befektetők annak ellenére is pozitívan fogadták a pontos dátumot, hogy a RIM késlekedése sokak szerint már visszafordíthatatlan károkat okozott: a cég papírjai az elmúlt két havi mélyponthoz viszonyítva 20 százalékkal erősödtek a bejelentés hírére. Ezzel természetesen még meg sem közelítik a 2008-as, 148 dolláros csúcsot, azóta ugyanis tizedére esett a gyártó részvényeinek árfolyama.

Részleges tűzszünet az Apple-Android fronton
Windows Phone 8: itt az SDK, érkezik az SAP és a Dropbox

A cég nemrég azt is nyilvánosságra hozta, hogy megszerezte a megfelelő biztonsági minősítéseket, amelyek alapján az Egyesült Államok és Kanada kormányzati szervei gyakorlatilag azonnal üzembe állíthatják a BlackBerry 10-es készülékeket, és megkezdték az mobilszolgáltatókkal közös teszteket. Ha az új operációs rendszer a hoszsas előkészítés után mégis langyos fogadtatásra talál, az elsősorban a versenytársakhoz képest szerény alkalmazás-ökoszisztémának lesz köszönhető, mások pedig a megtépázott márkanév mellett a szokatlan felhasználói felületet tartják veszélyesnek.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.