San Franciscó-ban, a Modern Művészetek Múzeumában indítja el Steve Jobs és Rupert Murdoch az első, kizárólag iPad-re megjelenő napilapot, a The Daily-t.
A Mashable és több más szavahihető forrás szerint is január 19-én jelenhet meg a The Daily nevű virtuális napilap első száma. Bár különféle nyomtatott sajtótermékek már elkészültek az Apple tabletjén olvasható változatban, ám a most induló lesz az első olyan, amely kizárólag iPadre készül, és nincs sem nyomtatott, sem másféle elektronikus változata.

NapiPad Rupert Murdoch és médiabirodalma legutóbb egy kifejezetten balul sikerült kísérlettel hívta fel magára a figyelmet, a fizetősre átállított The Times és The Sunday Times ugyanis nem talált kitörően lelkes fogadtatásra (és előfizetésre sem). Most azonban a mogul társult Steve Jobsszal, és a hírek szerint közös sajtóeseményen jelentik be a kizárólag iPaden terjesztett napilapot.


Murdoch és Jobs: jó kérdés, hogy ugyanígy mosolyognak-e a The Daily indulása
után is, a projekt a szakértők szerint is kétesélyes, ugyanúgy lehet kirobbanó
siker, mint kínos bukás

A News Corporation a hírek szerint nagyon komolyan ráfekszik az újfajta terjesztési módra: több mint száz újságíró és szerkesztő dolgozik a The Daily elkészültén, melyet maga Murdoch is a vállalat legfontosabb projektjének nevezett. Ez már a befektetett összegekből is érződik, hiszen már a tervezési fázisban harmincmillió dollárt irányoztak elő a The Daily létrehozására és kezdeti üzemeltetésére. A napilap vezetője a New York Posttól átigazolt főszerkesztő-helyettes, Jesse Angelo, a terjesztés üzleti feladatait pedig a Viacomtól érkezett Greg Clayman irányítja, az egyes területek vezető szerkesztői és szakértői pedig olyan nagy nevektől ültek át, mint a New Yorker, az AOL vagy épp a Forbes.

Az előfizetés az iOS rendszeren keresztül egyszerűen megoldható lesz akár egyes számonként, akár egy bizonyos időtartamra, az egyedi lapszámok ára 99 cent lesz.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.