Egyre több vállalat fedezi fel itthon is a tabletekben és okostelefonokban rejlő üzleti előnyöket. A november 17-i IDC Vállalati Mobilitás Konferencián minden eddiginél több hazai esettanulmánnyal ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
Az eladott tabletek száma Magyarországon 2011-ben három és félszerese lesz a tavalyinak és megközelíti a 60 ezer darabot, míg az okostelefonok terén 55 százalékos növekedés várható. A mobil adatátvitel rohamos fejlődése, az oktostelefonok és tabletek új generációja, valamint az egyéni IT felhasználói szokásokban beállt változások olyan új helyzetet teremtettek, amelyben a vállalatok számára megkerülhetetlenné válik a mobilitással kapcsolatos stratégiák felülvizsgálata, újraértelmezése.

A mobilitás egyre nagyobb térhódításával átalakulnak a felhasználók kommunikációs, információkezelési, médiafogyasztási szokásai és ezzel együtt a személyes számítástechnika fogalma. A magánjellegű mobil alkalmazásokban bekövetkezett konzumerizáció és innováció kihat a vállalati mobil informatikára is. Ugyanakkor, a vállalati mobilitást támogató megoldásokkal szemben az informatikai vezetők részéről a magánjellegű mobil megoldásokhoz képest sajátos igények fogalmazódnak meg, mint amilyen a tényleges üzleti igényekre adott válaszok, a támogatott folyamatok hatékonyságának növelése, a biztonságos és költséghatékony üzemeltetés, az integráció és folyamatos rendelkezésre állás.

Milyen lesz a mobiljövő? A fenti témákról fog szólni az IDC Vállalati Mobilitás konferenciája, amelyet november 17-én tartanak meg a budapesti Novotel Centrum Hotelben. A szakmai programban – amelyet a Bitport szakmai támogatásával állítottak össze – minden eddiginél több hazai esettanulmánnyal és szállítói előadással ismerkedhetnek meg az érdeklődők vállalati mobilitás témában. A nyitóelőadásban Fauszt Gábor, az IDC Magyarország vezető elemzője világít majd a globális és a magyar mobilitási trendekre mind hardver, mind szoftver oldalról, valamint igyekszik képet adni az olyan szolgáltatások helyéről a mobilitásban, mint a cloud, az ERP vagy a BI.

A másik keynote előadást Simó György, a Vodafone stratégiai tanácsadója és a Day One Capital partnere tartja, aki a tágabb értelemben vett mobilpiaci változásokról, a fogyasztói informatikai eszközök vállalatokba történő beszivárgásáról és mindennek a várható társadalmi következményeiről fest majd képet. Az ezt követő kerekasztal-beszélgetésben Simó György és Fauszt Gábor mellett  Jenei Zoltán, a Raiffeisen Bank néhány hónapja kinevezett új informatikai vezetője és Galántai Zoltán, jövőkutató néz bele az üveggömbbe és vitatja meg azt, hogy a vállalatoknak milyen változásokra kell felkészülniük a mobileszköz-robbanás következtében - mindezt Mozsik Tibor, a Bitport főszerkesztőjének moderálásával.

Színes felhozatal Az ezt követő részben a konferencia partnereinek előadásai kapnak majd helyet, ahol a vezető technológiai szállítók ismertetik majd legújabb megoldásaikat, köztük a KFKI a Telekom Csoport által nyújtott vállalati mobilmegoldásairól. Sonnevend Balázs, az Oracle Hungary üzleti intelligencia megoldások magyarországi értékesítési vezető az amerikai óriáscég mobil BI kínálatát mutatja be, míg Németh László, az IBM Magyarországi Kft. termékmenedzsere azt ismerteti, hogyan segíthetik a modern vállalatok működését az olyan új trendek, mint az okostelefonok és a tabletek elterjedése, a felhő, valamint a közösségi média.

Több száz iPad
állt szolgálatba a Magyar Telekomnál is.
A rendezvény délutáni folytatásában rendkívül színes felhozatalt találnak a résztvevők az itthon megvalósult esettanulmányok köréből: az előadások témái között szerepel a mobileszköz-menedzsment, mobil üzleti intelligencia és vállalati információs rendszerek, a mobilbiztonság, a gyártási folyamatokban használt mobil alkalmazások. Katkó András, a Keler Zrt. informatikai igazgatója az elszámolóháznál lezajlott mobileszközmenedzsment pilot projekt tapasztalatairól számol majd be. Hoffmann Bence, a Magyar Telekom senior projekt vezetője szintén egy friss projektről számol be, amelynek keretében többszáz iPadet állítottak hadrendbe a távközlési szolgáltatónál.

Tóth Péter, a MAVIR Zrt. gazdasági igazgatója azt mutatja be, hogy az elmúlt néhány hónap alatt miként gyorsította fel az üzleti döntéshozatalt a felsővezetés kezdeményezésére bevezetett mobil üzleti intelligencia rendszer. A Freudenberg (a Vileda gyártója) képviselőjének előadásában a cégnél használt mobil sales megoldás előnyeit ismerteti. Dián Ferenc, a német B.Braun hazai leányvállalatának képviseletében pedig azt mondja el, hogy egy iPad-es mobil megoldás miként támogathatja az operatív termelésirányítást.

További információk az esemény honlapján érhetők el.

(x)

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.