A jövőben a hagyományos mobilkészülékekkel rendelkezők közel fele tervezi Magyarországon okostelefon vásárlását. Az ilyen eszközzel már rendelkezők a leggyakrabban a hírportálokat, időjárás-előrejelző és a közösségi , valamint a videomegosztó oldalakat látogatják, ami mobil adatforgalom szupergyors növekedésére is utal egyben – emelte ki Takács Zoltán, a Telenor termék és innovációs igazgatója a cég tájékoztatóján.
Világméretekben a mobiltelefonoknak a harmada tartozik az okostelefon kategóriába, de a fejlettebb piacokon az újonnan eladott készülékeknek már a 90 százaléka tartozik ebbe a körbe. Magyarországon az okostelefon felhasználók száma nagyjából egymillió körülire tehető. A Telenor eladásai alapján az látszik, két eladott mobilból az egyik már okostelefon.
Vezetékes lekörözve ■ Az okostelefonok terjedése kedvezően hat a magyarországi mobilinternet fejlődésére is. A 2008-ban regisztrált félmillióval szemben idén januárra már a 2,1 milliót is meghaladta azoknak a hazai előfizetőknek a száma, amelyek a világhálót mobilhálózatokon keresztül érik el. Globálisan 2014-ben már többen lesznek a mobilon, mint a vezetékes technológián internetezők. A mobil adatforgalmat bonyolítók száma egy évre rá pedig elérheti a 2 milliárdot. A világméretű adatforgalom felét 2014-ben már az okostelefonok generálják majd.
A Telenor igazgatója szerint nagy lehetőségek vannak a mobilfizetésben is, amire az is utal, hogy míg 2011-ben 240 milliárd dollár értékű volt ez a piac, négy év múlva akár a 670 milliárdot is elérheti. Ehhez az is kell, hogy széles körben terjedjenek a mobilfizetés különböző formái, beleértve az érintés nélküli NFC-technológiát, valamint a MasterCard Mobile-hoz hasonló alkalmazásokat, amelyek egyaránt használhatóak egyenlegfeltöltésre, internetes vásárlásra és számlafizetésre.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak