Az Apple múlt héten mutatta be legendává érett okostelefonjának legújabb, ötödik generációját. A szerdai bejelentéskor az is nyilvánvalóvá vált, hogy ezúttal sem kell túl sokat várnia azoknak a magyar vásárlóknak, akik az elsők között szeretnék magukénak tudni az iPhone 5-öt. Azóta a T-Mobile honlapjára már fel is került egy Hamarosan szövegezésű kép, ami ugyan időpontot nem ír, de a társaság által kiadott közlemény tanúsága szerint szeptember 28-án, pénteken a szolgáltató megkezdi a készülék magyarországi forgalmazását.
A legfontosabb kérdésre azonban egyelőre nincs hivatalos válasz, azaz nem tudni, az okostelefon mennyibe fog pontosan kerülni a különböző csomagokban. Erről a T-Mobile majd a honlapján és a Facebook-oldalán közöl további információkat.
A pár nappal ezelőtt bemutatott telefon sok területen jelent fejlődést elődjéhez képest: könnyebb, vékonyabb és a kijelzője is megnőtt. Sokan azonban ezeket a dolgokat kevésnek tartják ahhoz, hogy a felhasználók tömegesen álljanak át a régebbi modellekről. Mindenesetre a revolúció elmaradása egyelőre a keresleten nem nagyon látszik: a szeptember 14-től indított előrendelési akció például alig egy óráig tartott, mert minden rendelkezésre álló készlet elfogyott.
Almát a droiddal ■ Hogy a rivális szolgáltatók mikor csatlakoznak a T-Mobile-hoz, az egyelőre kérdéses. Mint ismeretes, az iPhone 4 esetében is csak jelentős késéssel jelent meg a Vodafone kínálatában a készülék. A Telenornál pedig a mai napig nem kapható a telefon, annak ellenére, hogy félhivatalos megjegyzések és pletykák szintjén többször is úgy tűnt, a küszöbön áll a bejelentés.
Minden jel arra mutat egyébként, hogy a Telenornál az elmúlt időszakban ráálltak a Google operációs rendszerének terjesztésére, és ennek megfelelően nem valószínű, hogy kínálatukban bármikor is megjelenik az Apple mobilja. Az Androidhoz fűzött szoros viszony jól látszik a kékszirmos szolgáltató okostelefonos stratégiájában, ami évek óta a Google rendszerének evangelizálására épül. Ezt szolgálja például az Androideák verseny vagy a rendszeresen megtartott workshopok is.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak