Négy hónapjába került az Apple-nek, hogy a gyártókapacitással beérje a keresletet. A központi online boltban 1-3 napra csökkent a szállítási idő.
Március közepén, az új generációs iPad megjelenésekor órák alatt egyre feljebb csúszott a termék szállítási határideje az Apple online boltjában. A pénteki debütáláskor még 3-4 naposra becsült szállítási idő gyorsan 5-7 napra, majd 2-3 hétre ugrott. Pár nappal később pedig már azt olvashatta a reménybeli vásárló, hogy 4-5 hétig kell várnia, mire megkaphatja új táblagépét.



Versenyben a vásárlókkal Ezt a tarthatatlan állapotot aztán április közepére sikerült az Apple-nek 1-2 hétre leszorítani, de még ez is azt mutatta, hogy lényegesen nagyobb az iPad 2 iránt mutatkozó kereslet, mint amennyit a gyártósorok képesek előállítani. Az amerikai Apple Store-ban az elmúlt hétvégén viszont már olyasmit láthattak a potenciális vásárlók, amire négy hónap alatt nem volt példa: 1-2 munkanapra csökkent a szállítási idő. Azaz már ugyanannyi idő alatt érkezik egy új iPad, mint amennyit megszokhattunk bármilyen más Apple terméknél.

A készletek szintje azonban országonként más és más képet mutat. Az angliai Apple Store-nál vásárolva például jelenleg is többet, 3-5 munkanapot kell várni a tabletre. Magyarországon teljesen hektikus a kép. Hogy mikor juthatunk hivatalos viszonteladótól iPad 2-höz, az a konkrét terméktípustól, a legutóbbi szállítmány érkezésétől és a szerencsétől is függ. Előfordulhat, hogy a polcról megkapjuk az árut, de az is, hogy hetekben mérhető várakozásra kényszerülünk.

Megérkezett az iPad 2: karcsúbb, gyorsabb, okosabb
Minden rekordot megdöntött az iPad 2

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.