Egy bennfentes Microsoft-blogger szerint a szoftvercég már dolgozik az iPad táblagépre szánt applikációin. A találgatások irodai alkalmazásokat valószínűsítenek, ami különösen jó hír lenne az iPad vásárlását fontolgató PC-felhasználóknak.
Az emblematikus Microsoft-blogger,
Paul Thurrott, aki egyebek mellett a Microsoft Weekly podcast elkészítésében és számos MS-szoftver tesztelésében is részt vesz, érdekes csiripet küldött szét a múlt héten a Twitteren. Az üzenet magyarul körülbelül így hangzik: "Csitt... Tényleg igaz: a Microsoft iPad-alkalmazásokon dolgozik."
A rövid bejegyzés amennyire homályos, éppen annyira hitelesnek is tűnik, tekintettel a szerző személyére. A találgatások ennek megfelelően rögtön beindultak. Maga a Microsoft rögtön az iPad megjelenését követően bejelentette, hogy megvizsgálja az iPad-alkalmazások kiadásának lehetőségeit, és a kiszivárogtatás önmagában nem tartalmaz semmi konkrétumot, ám Thurrott üzenete nyomán már mindenki arról értekezik, hogy milyen applikációkon dolgozhat a szoftvercég.
Abban a legtöbben egyetértenek, hogy a már létező iPhone-os alkalmazások, például a Bing vagy az MSN Messenger "nagy testvérének" kiadása önmagában még nem lenne különösebben előremutató lépés. Az igazságot valószínűleg a Microsoft hagyományos aranybányái körül kell keresni. Bár egyelőre semmit sem tudni biztosan, az érdemes megvizsgálni egy olyan tendenciát, ami valószínűleg a Microsoft figyelmét sem kerülte el: az Apple alkalmazásboltjában az iPad-es irodai szoftvereket (Pages, Keynote, Number) egyenként 10 dollár körüli áron kínálják, mégis vezetik a népszerűségi listát. Ez azt jelenti, hogy a különféle értekezésekre fittyet hányva az emberek dolgozni (is) akarnak az iPad-en, ami remek hír az irodai szoftverek vezető gyártójának.
Az eszköz képességei és adaptációja egyaránt megfelelőnek tűnnek az Office-alkalmazások számára, amelyek a megfelelő árazással szép hasznot hozhatnak a Microsoftnak. Az Apple ugyancsak profitálhatna a dologból, hiszen a bizonytalankodó vásárlók nagy részét éppen olyasmivel lehet meggyőzni, mint hogy a gép "Wordöt is tud", nem beszélve az ebből eredő rugalmasságról, mint amilyen például az alkalmi e-mail csatolmányok nagyobb kompatibilitása.
Hogy a Microsoft ugyanígy gondolkodik-e, azt természetesen nem tudhatjuk, amíg a vállalat nem tesz hivatalos bejelentést - addig is figyeljük éberen Paul Thurrott kiszivárogtatásait.