Egy bennfentes Microsoft-blogger szerint a szoftvercég már dolgozik az iPad táblagépre szánt applikációin. A találgatások irodai alkalmazásokat valószínűsítenek, ami különösen jó hír lenne az iPad vásárlását fontolgató PC-felhasználóknak.
Az emblematikus Microsoft-blogger, Paul Thurrott, aki egyebek mellett a Microsoft Weekly podcast elkészítésében és számos MS-szoftver tesztelésében is részt vesz, érdekes csiripet küldött szét a múlt héten a Twitteren. Az üzenet magyarul körülbelül így hangzik: "Csitt... Tényleg igaz: a Microsoft iPad-alkalmazásokon dolgozik."

A rövid bejegyzés amennyire homályos, éppen annyira hitelesnek is tűnik, tekintettel a szerző személyére. A találgatások ennek megfelelően rögtön beindultak. Maga a Microsoft rögtön az iPad megjelenését követően bejelentette, hogy megvizsgálja az iPad-alkalmazások kiadásának lehetőségeit, és a kiszivárogtatás önmagában nem tartalmaz semmi konkrétumot, ám Thurrott üzenete nyomán már mindenki arról értekezik, hogy milyen applikációkon dolgozhat a szoftvercég.

Abban a legtöbben egyetértenek, hogy a már létező iPhone-os alkalmazások, például a Bing vagy az MSN Messenger "nagy testvérének" kiadása önmagában még nem lenne különösebben előremutató lépés. Az igazságot valószínűleg a Microsoft hagyományos aranybányái körül kell keresni. Bár egyelőre semmit sem tudni biztosan, az érdemes megvizsgálni egy olyan tendenciát, ami valószínűleg a Microsoft figyelmét sem kerülte el: az Apple alkalmazásboltjában az iPad-es irodai szoftvereket (Pages, Keynote, Number) egyenként 10 dollár körüli áron kínálják, mégis vezetik a népszerűségi listát. Ez azt jelenti, hogy a különféle értekezésekre fittyet hányva az emberek dolgozni (is) akarnak az iPad-en, ami remek hír az irodai szoftverek vezető gyártójának.

Az eszköz képességei és adaptációja egyaránt megfelelőnek tűnnek az Office-alkalmazások számára, amelyek a megfelelő árazással szép hasznot hozhatnak a Microsoftnak. Az Apple ugyancsak profitálhatna a dologból, hiszen a bizonytalankodó vásárlók nagy részét éppen olyasmivel lehet meggyőzni, mint hogy a gép "Wordöt is tud", nem beszélve az ebből eredő rugalmasságról, mint amilyen például az alkalmi e-mail csatolmányok nagyobb kompatibilitása.

Hogy a Microsoft ugyanígy gondolkodik-e, azt természetesen nem tudhatjuk, amíg a vállalat nem tesz hivatalos bejelentést - addig is figyeljük éberen Paul Thurrott kiszivárogtatásait.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.