Már az Apple renderén is elérhető a korábban Skype Access nevet viselő Skype WiFi szolgáltatás, amely világszerte több mint egymillió hotspoton teszi lehetővé a perc alapú internetezést.

A külföldi utazásaink során gyakran szembesülhetünk a roaming és a WiFi használati díjak hatalmas költségeivel. A hazai szolgáltatók roaming díjai a szabályozó hatóság folyamatos pressziója ellenére még mindig a gyakorlatilag megfizethetetlen kategóriába sorolhatóak. Ráadásul, ha kimagasló összegű lesz a számlánk az adatroaming miatt, akkor a szolgáltató kifizettetheti velünk előre az összeget.

A külföldi szállodák és repterek internetdíjai is igen magasak, ellenben rugalmatlanok. A hotelekben például általában 24 órás csomagot vehetünk. Előfordul egy órára szóló változat is, de egyrészt ezek időarányosan lényegesen drágábbak a napijegyeknél, ha pedig csak néhány percre kell az internet-hozzáférés, akkor gyakorlatilag a világ legdrágább szolgáltatásáért fizetünk. Erre kínál megoldást a Skype WiFi szolgáltatása, immár iOS-en is.

Elérhetőség  A Skype WiFi világszerte már több mint egymillió hotspoton érhető el, köztük sok száz repülőtéren, több tízezer szállodában és számos kávézóban, vonaton, repülőn, irodaházban, konferenciaközpontban, ehhez mindössze a Skype legújabb verzióját kell telepíteni laptopunkra. A percenkénti néhány centtől induló díjszabás abból a szempontból mindenképpen kedvező, hogy csak a valóban felhasznált időért kell fizetnünk, adatforgalmi korlát nélkül. Az iPhone és iPad alkalmazásokhoz legalább az iOS 4.1-es verziójára van szükségünk.

Hogy minél többen megismerjék, augusztus 20-án éjféltől, augusztus 21-én délután 11:05-ig terjedő időszak alatt 60 percig ingyenesen használhatóvá teszik az alkalmazást.

Ingyenes Skype-hívások már Androidon is
Nevető harmadik: a Microsoft veszi meg a Skype-ot

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.