A legfrissebb híresztelések igazolására hivatalosabb már nem is lehet egy forrás: az Intel elnök-vezérigazgatója is megerősítette, hogy már javában dolgoznak az Android 3.0, azaz a Honeycomb operációs rendszer x86-osításán.
A Microsoft már január óta hirdeti, hogy a Windows 8 már nem csak a hagyományos PC-s környezetekben fut majd, hanem tabletekben és okostelefonokban alkalmazott ARM alapú processzorokon is. Az Intel ellenben megfordítja az irányt, és a legdinamikusabban fejlődő mobil operációs rendszerre épít: nemsokára hagyományos Intel x86 alapú eszközökön is futni fog a tabletre optimalizált Android. Ráadásul, míg a Windows 8 csak 2012 végére érkezhet meg, az Intelek androidosítása már idén esélyes.


Intelligens droidok Paul Otellini az Intel negyedéves pénzügyi jelentését tárgyaló sajtóeseményen közölte a hírt elemzőkkel és újságírókkal: "Már megkaptuk az Android kódját - pontosabban a Honeycomb forráskódját - a Google-től, és máris keményen dolgozunk a portolásán."

A lehető legegyértelműbb válasz született tehát arra a híresztelésre, melyek szerint az Intel a legnagyobb tabletgyártókkal x86 alapú ultramobil eszközök fejlesztésén dolgozik. A korábbi verzió szerint ugyanis ez csak úgy lett volna elképzelhető, ha ezekre a táblagépekre Windows 7 kerül, ami az elmúlt időszak tapasztalatai alapján totális üzleti zsákutca, mivel a felhasználók szerint a Microsoft jelenlegi rendszere egyszerűen nem tabletre való.

Nem csak tabletek A fejlesztések ráadásul már valamilyen előrehaladottabb állapotban járhatnak, ugyanis az időzítéssel kapcsolatban Otellini határozottan kijelentette, hogy még idén a boltokba kerülnek az első Intel processzoros Honeycomb alapú tabletek. Még nagyobb meglepetést okozott azonban, amikor az okostelefon iparágról faggatták az elnök-vezérigazgatót, aki ezt válaszolta: "Kifejezetten csalódott lennék, ha 12 hónapon belül nem látnék Intel-alapú okostelefonokat is a boltokban."

Pozitív meglepetést hoztak az Intel eredményei
Windows 7-es tabletek, mi lett veletek?
Kezdődik: az Apple bíróság elé citálja az Androidot

Otellini rámutatott, hogy a múlt héten megjelentetett Oak Trail kódnevű platformjuk már kifejezetten a tableteket célozza. A Nokia Microsoft-partnerségével kapcsolatban így fogalmazott: "Egyértelmű, hogy a telefonok piacán elveszítettük a Nokiát, ami némelyest kifogta a szelet a vitorlánkból."

Ennek ellenére már több telefongyártóval is dolgoznak Intel alapú okostelefonokon, így a kiesés hatását alig lehet majd megérezni: "Így legalább átcsoportosíthattuk az eddig a Nokiára fókuszáló fejlesztőinket mobilszolgáltatókhoz és telefongyártókhoz. Velük már a Medfield platformra épülő megoldásokon dolgozhatnak, amely az iparág legelső 32 nanométeres technológiával készülő mobilprocesszora".

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.