Az Apple új szekciót nyitott online alkalmazásboltjában: az App Store új gyűjtésében a megvásárlás előtt szabadon kipróbálhatunk fizetős szoftvereket is.
Ha valaki új alkalmazásokkal szerette volna felturbózni iPhone-ját, eddig két lehetősége volt. Vagy "vakon" letöltötte a fizetős szoftvereket, azzal a kockázattal, hogy a pénz elköltése után mégis csalódik az alkalmazásban, vagy pedig kizárólag ingyenes megoldásokat keresgélt, amelyek azonban legtöbbször jóval kisebb funkcionalitással rendelkeznek, mint beárazott társaik.

Veszi vagy nem veszi? | Mostantól az új szekcióban olyan alkalmazások találhatóak, amelyek valamilyen fizetős szoftver kipróbálható változatai. Demók, korlátozott működésű vagy megszabott ideig használható verziók gyűjteménye ez, bár sajnos egyelőre úgy tűnik, nem minden fizetős alkalmazás él a lehetőséggel.

Egyelőre alig száz ilyen alkalmazást találunk, legtöbbet lite, free vagy demo megjelöléssel: ezek legtöbbje eddig is elérhető volt az App Store-on belül, csak épp nem volt egy helyre gyűjtve. Az Apple ezzel a lépéssel a többi fizetős alkalmazás fejlesztője illetve terjesztője számára is felkínálja az időben vagy funkcióban korlátozott demók megjelentetésének lehetőségét.

Csinálj úgy, mint egy android | Az Apple új szolgáltatásáról szóló első híradások kommentárjaiban egyértelműen az Android Market mintáját említik. A szakértők és a megjegyzéseket küldő olvasók többsége szerint a Google mobil operációs rendszeréhez kapcsolódó nagyobb szabadságérzetet és rugalmasságot irigyelte el az Apple. Az Android Marketen ugyanis a fizetős alkalmazásokkal kapcsolatban egy kiemelkedően liberális visszatérítési rendszer működik, amely alapján a megvásárolt alkalmazások egy napon belül automatikus pénzvisszatérítés mellett "visszaválthatóak".

Az Apple emellett szeretné visszaszorítani az iPhone alkalmazásokkal kalózkodók tevékenységét is. Az Apple telefonok alkalmazásainak "warezolása", illegális terjesztése ugyanis szakértők szerint az első iPhone megjelenése óta félmilliárd dolláros forgalmi kiesést is okozhatott a Jobs-birodalomnak.

A Microsoft piacra dobta hordozható vékonykliensét

A fekete doboz összeköti a felhasználót a vállalati Windows 365-tel. A laptopot azonban nem váltja ki.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.