Bár korábban már a Motorola, a Lenovo és a ZTE is bejelentette, hogy még ebben az évben piacra dobja Atom chipekkel szerelt készülékeit, az első inteles okostelefont az indiai Lava jegyzi majd.
Az Intel vezérigazgatója a vállalat első negyedéves eredményeinek közzététele kapcsán jelentette be, hogy fontos mérföldkőhöz érkezett a chipgyártó mobilpiaci tevékenysége: a februári Mobile World Congress-en beharangozott tervek szerint már ezen a héten érkezik a legelső Medfield plafrotmra épülő okostelefon.

Előzés délről A korábbi hírek szerint a Lenovo K800 lett volna az első Atom platformra épülő okostelefon, ám meglepetésre a világszerte elismert kínai gyártót egy indiai vállalat gyorsulta le. A Lava által bejelentett, Xolo X900 névre hallgató készülék ráadásul egyáltalán nem valamilyen bazári másolat, ezt az is jelzi, hogy a készüléket Paul Otellini, az Intel vezérigazgatója jelentette be.



A telefon a legtöbb szempontból megszólalásig hasonlít az Intel korábban bemutatott referencia-készülékéhez. Intel Atom Z2460 lapkakészletre épül, processzora 1,6 gigahertzes, melyet 400 MHz-es PowerVR SGX540 grafikus vezérlő, 1 gigabájtnyi memória és 16 GB háttértár támogat. A Google Android rendszere fut a 4,03 hüvelykes kijelzővel érkező telefonon, ám érdekes módon egyelőre csak a mára kissé lejártnak számító 2.3-as (Gingerbread) verzió. A telefon üzemidejét készenléti állapotban 14 napra teszik, míg 3G böngészést 5 órán, a hanghívásokat pedig 8 órán keresztül bírja. Érdekesség, hogy az Intel szerint a rendszerchipben még van kihasználatlan izomerő, ezért a referencia-órajelet akár 2 GHz-re is felhúzhatják a későbbiekben. A 4 hüvelykes, 1024 x 600 képpontos kijelző fölött 1,3 megapixeles, a hátlapon 8 megapixeles kamera található, a HSPA+, WiFi és Bluetooth mellett NFC adatkapcsolatra is képes a készülék.

A Xolo valóban áttörést jelenthet az Intel számára, miután a vállalatnak idáig nem sikerült belépnie a gyorsan bővülő okostelefon-piacra. Természetesen nem csak ezen az első modellen múlik minden, hiszen a világszinten viszonylag ismeretlen gyártó, valamint az elsőre kissé húzós, 500 eurós árszint sem épp a tömeges elterjedés garanciája. Az első fecske azonban megmutathatja, hogy Intel-alapokra is lehet valóban működő, erős telefont építeni, asiker ezután már csak azon múlik, hány további nagyágyú lát fantáziát az újabb platformban.

Támadnak az Intel processzoros mobil eszközök
Droidok, táblák, újdongások: Mobile World Congress 2012
Új fejezet kezdődik a chipgyártók versenyében

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.