Videón is megmutatja windowsos dizájnmobiljának tervezési, elkészítési folyamatát a Nokia. A finn vállalat igyekszik újrapozicionálni magát, és évek óta tartó bukdácsolását követően ismét magabiztos, élen járó szereplőként megjelenni.
Egy teljesen újrafaragott Nokia-énképet igyekszik bemutatni a Lumia 800 elkészítéséről szóló videó. Érthető: a Nokiának minden erővel el kell feledtetnie az elmúlt évek mélyrepülését, késedelmeit és ballépéseit, és egy erős, magabiztos, stratégiailag kiforrott vállalat képét kell sugározniuk az életben maradásért.


Nem csak egy a sorban? Stefan Pannenbecker, a finn gyártó ipari tervezésért felelős alelnöke a Microsoft szerepét is igyekszik kiemelni. Ezzel főként azokra a véleményekre reagál, amelyek szerint az egykor világelső, saját ötletekből profitáló Nokia egyszerűen "beállt a sorba", és egy lett a Microsoft rendszerét változatlanul replikáló gyártók közül.

"A partnerség aláírásának napjától vállvetve dolgoztunk a Microsoft tervezőivel és mérnökeivel" - magyarázza a szakember, aki azt is megemlítette, hogy egy ilyen szintű közös fejlesztés valóban újszerű volt számukra, viszont kifizetődőnek bizonyult, mert az első visszajelzések szerint az emberek "újra más szemmel néznek a Nokiára". Ez a folyamat egyébként valóban elindult - évek után először kap igazán pozitív kritikákat is a finn vállalat. Annak ellenére, hogy az Egyesült Államokban a Nokia sosem tudott komolyan befutni, a Symbian^3 alapú okostelefonjaikkal pedig szinte nullához közelítő eladásokat produkáltak Amerikában, most neves szaklapok követelik az új telefonokat a tengerentúli kontinensre.

Pontos szúrások A csúcskategóriás Lumia 800-ra kihegyezett nyolcperces videóban pár ügyesen elhelyezett utalást is tettek más gyártók termékeivel kapcsolatban. A "legjobb képességű antennával felszerelt készülék" képe egyértelműen az Apple híres antennás botrányára válaszol, a prémium dizájn és a kifinomult anyaghasználat emlegetése pedig az olcsóbb androidos telefonokra céloz.

Bár a Microsoft kifejezetten szigorú abban a tekintetben, hogy a hardvergyártók számára gyakorlatilag semmilyen módosítást nem engedélyez az operációs rendszerben, a Nokia pár apróságot mégis el tudott helyezni a Windows Phone-ban, a videóban nem győzik hangoztatni a finn gyártó saját zenei és navigációs szolgáltatásait.

Két Windows, négy Symbian: felemás Nokia-újdonságok
Magyar állásokba kerül a Nokia gyengélkedése

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.