Videón is megmutatja windowsos dizájnmobiljának tervezési, elkészítési folyamatát a Nokia. A finn vállalat igyekszik újrapozicionálni magát, és évek óta tartó bukdácsolását követően ismét magabiztos, élen járó szereplőként megjelenni.
Egy teljesen újrafaragott Nokia-énképet igyekszik bemutatni a Lumia 800 elkészítéséről szóló videó. Érthető: a Nokiának minden erővel el kell feledtetnie az elmúlt évek mélyrepülését,
késedelmeit és ballépéseit, és egy erős, magabiztos, stratégiailag kiforrott vállalat képét kell sugározniuk az életben maradásért.
Nem csak egy a sorban? ■ Stefan Pannenbecker, a finn gyártó ipari tervezésért felelős alelnöke a
Microsoft szerepét is igyekszik kiemelni. Ezzel főként azokra a véleményekre reagál, amelyek szerint az egykor világelső, saját ötletekből profitáló Nokia egyszerűen "beállt a sorba", és egy lett a Microsoft rendszerét változatlanul replikáló gyártók közül.
"A partnerség aláírásának napjától vállvetve dolgoztunk a Microsoft tervezőivel és mérnökeivel" - magyarázza a szakember, aki azt is megemlítette, hogy egy ilyen szintű közös fejlesztés valóban újszerű volt számukra, viszont kifizetődőnek bizonyult, mert az első visszajelzések szerint az emberek "újra más szemmel néznek a Nokiára". Ez a folyamat egyébként valóban elindult - évek után először kap igazán pozitív kritikákat is a finn vállalat. Annak ellenére, hogy az Egyesült Államokban a Nokia sosem tudott komolyan befutni, a Symbian^3 alapú okostelefonjaikkal pedig szinte nullához közelítő eladásokat produkáltak Amerikában, most neves szaklapok követelik az új telefonokat a tengerentúli kontinensre.
Pontos szúrások ■ A csúcskategóriás Lumia 800-ra kihegyezett nyolcperces videóban pár ügyesen elhelyezett utalást is tettek más gyártók termékeivel kapcsolatban. A "legjobb képességű antennával felszerelt készülék" képe egyértelműen az Apple híres
antennás botrányára válaszol, a prémium dizájn és a kifinomult anyaghasználat emlegetése pedig az
olcsóbb androidos telefonokra céloz.
Bár a Microsoft kifejezetten szigorú abban a tekintetben, hogy a hardvergyártók számára gyakorlatilag semmilyen módosítást nem engedélyez az operációs rendszerben, a Nokia pár apróságot mégis el tudott helyezni a Windows Phone-ban, a videóban nem győzik hangoztatni a finn gyártó saját zenei és navigációs szolgáltatásait.