A vállalatirányítás bármely szegmensét is nézzük, a gyártók egyre inkább ügyfeleik mobil platformra terelésében látják az előrelépés. Az IFS, amely az ERP-piacra szállít megoldásokat, szintén ezt helyezte idei világkonferenciájának középpontjába.
Az IFS legutóbbi világkonferenciáján, Göteborgban több új mobil alkalmazást mutattak be. Az alkalmazásoknak külön pikantériája, hogy az amúgy a légi- és hadiiparban kifejezetten erős jelenléttel bíró IFS ERP-megoldásához (Enterprise Resource Planning) a Google Play Store-ból, az Apple App Store-ból és a Windows Marketplace-ből lehet megvásárolni a mobil kiegészítéseket.

Az új alkalmazások – melyek platformjai között először tűnik fel az új Windows Phone – a humánerőforrás-menedzsment, az ügyfélkapcsolat-menedzsment, az ad-hoc jelentéskészítés, a vállalatialkalmazás-keresés, a flotta-menedzsment és a terméktámogatási szolgáltatások területére adnak mobil eszközöket.

Jól látszik az IFS mobil platformmal kapcsolatos elszántsága abból is, hogy az applikációk fejlesztéséhez partnerprogramot indított. Bár hivatalosan november 15-én indul az IFS Touch Apps Partner Program, melynek célja, hogy harmadik felet vonjanak be új IFS-appok fejlesztésébe, a svéd cég a NEC-kel, az Addovationnel, TimeZynkkel, Cedar Bay-jel és a Cooper Software-rel már megállapodott a programban való részvételről.

Nem csak a menedzsmentnek A mobil támogatás lehetőségét igyekeznek kiterjeszteni az üzemeltetésre is. A szintén most bejelentett szervizmenedzsment applikáció legújabb változata a nemrégiben felvásárolt Metrix cég technológiájára épül. Az alkalmazás offline is használható, és szinte teljes szervizmenedzsment funkcionalitást biztosít Android platformon.

Lassan, de biztosan terjed
Az IFS Hungary ügyvezető igazgatója, Weiszbart Zsolt úgy látja, hogy a magán- és üzleti életben egyre nagyobb jelentőségűvé válik a mobilitás, és ezzel párhuzamosan válik a cégvezetők természetes igényévé az is, hogy ERP-rendszerükhöz hozzáférjenek mobil eszközük segítségével is.

– A kérdés inkább az, hogy a különféle mobil eszközeikkel pontosan milyen feladatokat szeretnének végrehajtani a vállalatirányítási rendszerben – mondta ezzel kapcsolatban a Bitportnak az ügyvezető igazgató. – Ha csak a vállalatvezetőket vizsgáljuk, mint felhasználói csoportot, szerintünk a "form factor"-t akkor sem lehet figyelmen kívül hagyni. Ennek megfelelően táblagépeken az ERP-rendszer teljes funkcionalitását elérhetővé tesszük e gépek érintőképernyőjére optimalizált módon, telefonokra viszont egy-egy nagyon jól behatárolt és gyorsan elvégezhető feladat támogatására fejlesztünk natív alkalmazásokat Androidra, iOS-re, Windows Phone-ra.

– A nemzetközi ügyfelek vállalatvezetői részéről egyértelmű az igény mindkét felhasználási módra. Magyarországon egyelőre némileg vegyesebb a kép, legalábbis a mi fő célcsoportunkban, azaz a középvállalatok felső szegmensébe tartozó gyártó cégek körében. Van, ahol a felső vezetők még nem használnak ilyen célra okostelefont, van, ahol éppen most ismerkednek vele, van, ahol már használnak egy ideje, nyilván ettől függően más-más a fogadtatása a mobil fejlesztéseinknek. Összességében azért a felsővezetők Magyarországon is egyetértenek abban, hogy a mobilitás a jövő, legfeljebb abban különbözik a véleményük, hogy ez a jövő számukra hónapok vagy évek múlva jön-e el – véli Weiszbart.

Az új fejlesztések bevételre gyakorolt hatásával kapcsolatban az ügyvezető igazgató úgy fogalmazott, hogy a mobil applikációk inkább másodlagos, és az alaprendszerekhez nyújtott olyan plusz szolgáltatások, amely ma már nélkülözhetetlen az versenyképesség megőrzéséhez és az ügyfelek elégedettségi szintjének a fenntartásához. A megfelelően átgondolt és fejlesztett mobilalkalmazások azért még ma is képesek versenyelőnyt is nyújtani, azon túl, hogy "nélkülözhetetlenek". Az IFS azonban – hangsúlyozta Weiszbart Zsolt – továbbra is egyetlen termék, az IFS Applications ERP-rendszer fejlesztésére koncentrál, minden felvásárolt és/vagy külön névvel rendelkező termék (például a most bejelentett érintőképernyős alkalmazások) valójában szorosan kapcsolódnak az IFS Applications funkcionalitásához, kiegészítik azt, fokozzák a felhasználói élményt, esetleg best-of-breed funkcionalitást nyújtanak bizonyos speciális szakterületeken, ennek megfelelően a termékbevételt is teljes körű IFS Applications megoldások szintjén mérik.

Jelenleg egyébként az érintőképernyős mobilalkalmazásokat előfizetéses konstrukcióban teszik elérhetővé, pontosabban az alkalmazásokat bárki ingyen letöltheti és kipróbálhatja, fizetni az úgynevezett Cloud Uplinkért kell a felhasználás intenzitásának függvényében. A Cloud Uplink teremt kapcsolatot az ügyfelek IFS Applications ERP-rendszerei és a mobil eszközökön futó alkalmazások között.

Egyre többen érdeklődnek a felhő alapú ERP iránt
Kézi irányításra kapcsolhatnak a vállalatok

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.