Bár a tavalyi I/O konferencián már működő prototípust mutattak be a kiterjesztett valóságra épülő okos szemüvegből, a Google idén még nem szórja tömegével a boltok polcaira az új eszközt. Ehelyett tonnányi új funkciót kap, és a fejlesztőkhöz kerül, hogy megjelenésekor minél szélesebb támogatással rendelkezzen.
Fél éve mutatta be először élőben a Google Glass projekt első működő prototípusát Sergey Brin, a vállalat alapítója. A júniusi I/O konferencia óta eltelt időben egyre többen vélték úgy, hogy 2013-ban konzumer termékké válhat az okos szemüveg, ám a legújabb hírek szerint a Google nem rohan a piaci bevezetéssel. A cél inkább az, hogy amikor végre megjelenik, tudjon minél többet és drága játékszer helyett csináljon igazi technológiai forradalmat.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtja? Bár a szemüveg sorozatgyártásához minden körülmény adott már most is, a vásárlók tömegei csak 2014-ben számíthatnak a forgalmazás megkezdésére Babak Parviz, a Google Glass projekt vezetője szerint. A szakember egy interjúban elmondta, hogy jelenleg az eszköz hardveresen és szoftveresen is további csiszoláson megy keresztül, mielőtt következő lépésként a fejlesztőkhöz kerül.


Sergey Brin a szemüveg prototípusával a 2012-es I/O konferencián

Az I/O konferencia idején a titánium-keretbe ültetett szemüveg már rendelkezett videós és audió-képességekkel, működött a beépített gyorsulásmérő és iránytű, amelyek a fejmozdulatokkal történő vezérlést is lehetővé tették. A bonyolultabb kezeléshez azonban egyelőre egy érintőkijelzős eszköz szolgál, míg a cél az irányítás további egyszerűsítése és "kézmentesítése". Épp ezért az egyik fejlesztési irány a hangalapú parancsok megértésére irányul.

A hardveres fejlesztések közül az akkumulátor üzemidejének növelése számít a legfontosabbnak, hiszen az eszköz jelenleg átlagos felhasználás mellett nem bír ki egy napot. Az okostelefonoknál is fontos kerékkötő az akku teljesítménye, de manapság a legtöbb készülék azért képes jóval túllépni az elméleti tűréshatárnak számító huszonnégy órát.

Az sem kristályosodott még ki, hogy a szemüveg mennyire lesz önálló, tehát milyen mértékben kerülhetnek rá alkalmazások ahelyett, hogy egy androidos eszköz egyfajta kiegészítéseként működjön. Parviz szerint a Google csapata mellett ez a fejlesztőkön is múlik; hozzájuk a tervek szerint az idei első negyedévben juthatnak el a szemüvegek. Az 1500 dolláros fejlesztői "Explorer" modelleken kívül azonban nem lesz másféle megvásárolható kiépítés idén, a tervek szerint 2014 lesz a Google Glass éve.



2013 kisgömböce: a mobil?
Szuperszemüvegben jelent meg a Google alapítója


Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.