Bár a tavalyi I/O konferencián már működő prototípust mutattak be a kiterjesztett valóságra épülő okos szemüvegből, a Google idén még nem szórja tömegével a boltok polcaira az új eszközt. Ehelyett tonnányi új funkciót kap, és a fejlesztőkhöz kerül, hogy megjelenésekor minél szélesebb támogatással rendelkezzen.
Fél éve mutatta be először élőben a Google Glass projekt
első működő prototípusát Sergey Brin, a vállalat alapítója. A júniusi I/O konferencia óta eltelt időben egyre többen vélték úgy, hogy
2013-ban konzumer termékké válhat az okos szemüveg, ám a legújabb hírek szerint a Google nem rohan a piaci bevezetéssel. A cél inkább az, hogy amikor végre megjelenik, tudjon minél többet és drága játékszer helyett csináljon igazi technológiai forradalmat.
Értem, hogy gőzgép, de mi hajtja? ■ Bár a szemüveg sorozatgyártásához minden körülmény adott már most is, a vásárlók tömegei csak 2014-ben számíthatnak a forgalmazás megkezdésére
Babak Parviz, a Google Glass projekt vezetője szerint
. A szakember egy interjúban elmondta, hogy jelenleg az eszköz hardveresen és szoftveresen is további csiszoláson megy keresztül, mielőtt következő lépésként a fejlesztőkhöz kerül.
Sergey Brin a szemüveg prototípusával a 2012-es I/O konferencián Az I/O konferencia idején a titánium-keretbe ültetett szemüveg már rendelkezett videós és audió-képességekkel, működött a beépített gyorsulásmérő és iránytű, amelyek a fejmozdulatokkal történő vezérlést is lehetővé tették. A bonyolultabb kezeléshez azonban egyelőre egy érintőkijelzős eszköz szolgál, míg a cél az irányítás további egyszerűsítése és "kézmentesítése". Épp ezért az egyik fejlesztési irány a hangalapú parancsok megértésére irányul.
A hardveres fejlesztések közül az akkumulátor üzemidejének növelése számít a legfontosabbnak, hiszen az eszköz jelenleg átlagos felhasználás mellett nem bír ki egy napot. Az okostelefonoknál is fontos kerékkötő az akku teljesítménye, de manapság a legtöbb készülék azért képes jóval túllépni az elméleti tűréshatárnak számító huszonnégy órát.
Az sem kristályosodott még ki, hogy a szemüveg mennyire lesz önálló, tehát milyen mértékben kerülhetnek rá alkalmazások ahelyett, hogy egy androidos eszköz egyfajta kiegészítéseként működjön. Parviz szerint a Google csapata mellett ez a fejlesztőkön is múlik; hozzájuk a tervek szerint az idei első negyedévben juthatnak el a szemüvegek. Az 1500 dolláros fejlesztői "Explorer" modelleken kívül azonban nem lesz másféle megvásárolható kiépítés idén, a tervek szerint 2014 lesz a Google Glass éve.