Úgy tűnik, a Research In Motion kilép az okostelefonok piacáról és a tabletpiacon is szembeszáll az Apple és a Google megoldásaival - bár kissé furcsa módon teszi mindezt.

Erőteljes hurrikán kezd kerekedni a tabletpiacon, egymást érik az események, mióta az iPad-et bejelentették. Ahhoz képest, hogy a legkorábbi elemzői vélemények a nagy hardvergyártóktól várták a versenytársakat, az iPad kibővített egy másik fronton, az okostelefonok piacán dúló háborút is. Az Apple felpiszkálta a Google figyelmét, akik a telefonokon már egyre elfogadottabbá vált Androidra alapozva készítik saját táblagépüket, de úgy tűnik, a nagy amerikai vetélytárs, a Research In Motion sem maradhat ki a buliból.

Egyedül nem megy | A kiszivárgott hírek egy szabadalmi beadványon alapulnak - ezek szerint azonban furcsa megoldást választ a RIM, ugyanis a tabletben nem lesz mobilkommunikációs eszköz, önmagában nem lesz képes sem 3G, sem pedig más hasonló adatkapcsolatra. Bluetooth vagy WiFi közül választhat majd a felhasználó, a mobil-internetes funkciókat pedig úgy érheti el, ha meglévő BlackBerry telefonjához kapcsolja a tabletet az említett vezeték nélküli módszerekkel. Kifejezetten érdekes elgondolás - bátor, vagy vakmerő, ki tudja.

A kiszivárgott híreket nemzetközi techblogokban máris élénk viták mellett cincálják szét, azt elemezgetve, mekkora sikere lehet a tervezett tabletnek, főleg ezzel a furcsa megoldással. Az általános vélemény az, hogy a 8,9 hüvelykes készülék akkor lehet sikeres, ha jóval alacsonyabb árszinten indul majd, mint versenytársai. Ha ezt megtámogatják azzal a marketinggel, hogy az önmagában médialejátszásra és e-könyvek olvasására alkalmas tablet tulajdonképpen nem önálló eszköz, hanem a "BlackBerry telefonok kiegészítője", akkor esetleg számíthatnak sikerre, hiszen a BlackBerry a tengerentúlon még mindig a legsikeresebb okostelefon, főleg az üzleti felhasználók körében. Amennyiben a tablet megjelenését jól használható alkalmazás-környezet is segíti, a vállalatok szívesen választhatják majd a meglevő BlackBerryk mellé.

A híresztelések szerint a "szeder-tábla" legkésőbb idén decemberben kerülhet a boltokba, ám a RIM próbálja ezt a határidőt is előrébb hozni, hogy az év végi vásárlási szezonban már részt vehessenek az új készülékkel.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.