A minőségi androidos telefonokat gyártó, ám az utóbbi évben eladások terén kissé lelassuló HTC bemutatta Windows Phone 8-as készülékcsaládja első két tagját. Az új mobil Windows a csúcson egyértelműen remekel, de végre szégyenkezés nélkül lehet a középkategória felé is lőni vele.
A napokban jelentette be a Microsoft, hogy elkészült a Windows Phone 8 operációs rendszer végleges változata. Ez önmagában nem nagy hír, hiszen a Samsung és a Nokia már egyaránt mutatott be az új rendszerre épülő telefonokat (bár ezeken a bejelentések idején minden bizonnyal valamilyen tesztváltozat futott), a WP8 külön pedig természetesen nem lesz elérhető. A dolog igazi jelentőssége, hogy mostantól minden bizonnyal még sűrűbben jelennek majd meg a Microsoft rendszerét futtató készülékek, most épp a HTC állt elő két friss modellel.

8X a csúcson A korábban Accord munkanéven ismert készülék végleges változata a 8X nevet kapta. A Gorilla Glass 2 üveggel védett, 4,3 hüvelykes S-LCD2 HD kijelző 720x1280 képpontot jelenít meg, és természetesen multitouch érintő-vezérlésre készítették fel. A gépház belsejében kétmagos, 1,5 gigahertzes Qualcomm MSM8960 Snapdragon Krait processzor dolgozik - ez nem tűnhet kifejezetten erősnek, ám ne felejtsük el, hogy a Windows Phone 8 az elődjéhez hasonlóan kisebb erőforrásigényű a konkurens rendszereknél. A rendszerchipet 1 gigabájt RAM, 16 GB belső tárhely és Adreno 225 grafikus gyorsító egészíti ki, akkumulátora 1800 mAh kapacitású. A készülékben természetesen a HTC által nemrég felvásárolt Beats Audio technológia dolgozik, bár az androidos csúcsmodellekhez képest itt nem jár alapból a Beats-kompatibilis speciális fülhallgató.



Hátoldali kamerája 8 megapixeles, a led-vakus, nagylátószögű egységgel 1080p felbontású videókat is készíthetünk. Előlapi társa is kilépett a bélyegképet adó kategóriából, a 2,1 megapixeles lencse már élvezhető felbontású képet küld rólunk a videóbeszélgetések során. Érdekes módon a hivatalos kommunikációban sehol sem szerepel külső SD memóriabővítési lehetőség, pedig a WP8 elvben már lehetővé teszi mindezt. Az egy centi vastag, különlegesen kezelt fémházba csomagolt, fekete, vörös, sárga és kék színekben rendelhető telefon kezdőára 550 euró környékén alakul az előrendelést indító nemzetközi webáruházak információi alapján.

Amikor az S igazából M A kisebbik modell neve 8S lett, ennek kijelzője 4 hüvelykes, 480x800 képpontos felbontással. Itt a kétmagos Qualcomm Snapdragon processzor órajele 1 gigahertz, a RAM mérete 512 megabájt, melyhez 16 gigabájtos belső tárhely tartozik. Érdekes módon itt megemlítik az SD-bővítés lehetőségét (ezért valószínűsíthető, hogy a nagy testvér is rendelkezik ezzel az opcióval). Az 1700 mAh kapacitású akku nem csak a kisebb kijelző miatt lehet elegendő, a középkategóriás készülékből pár egyéb funkció is kimaradt: a hátlapi kamera csak 5 megapixeles, mellyel 720p felbontású videókat lőhetünk, előlapi kamera nincs, mint ahogy a Beats Audio hangrendszer sem került a fémhatású műanyag házba.



A 8S ára szintén nem nyilvános, a nemzetközi viszonteladók 300 és 400 euró közötti összeget várnak. A HTC kommunikációja novemberi megjelenést említ a világ több országában, köztük Magyarországon is.

Felemásan fogadták a Nokia új csúcsmobilját
A Samsung villantott elsőként Windows Phone 8-as telefont
Így áll a kezdő tizenegy a mobilpiacon

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.