Az Intel új Ivy Bridge processzorai minden hardvergyártónál felrázzák az ultrabookos terveket, ám a HP a legfrissebb változatok mellett olcsóbb, AMD platformra épülő "majdnem-ultrabookokkal" is próbálkozik.
A legfrissebb híresztelések szerint maga az Apple is megelégelte, hogy az Intel processzoraira épülő ultrabookok ára már a 700 dolláros szint környékére szorult, ezért állítólag 799 dolláros MacBook Air megjelentetését tervezi ősszel. A HP legújabb trónkövetelői csak tovább ijesztgethetik az almás vállalatot: a legolcsóbb HP ultrabook mostantól 749 dollárba kerül, de az Intel szabványához nagyon hasonló, AMD processzoros modellt már 599 dollárért is be lehet szerezni.

Feltámadás letámadással A HP legújabb ultrabook sorozatát az Envy márkanév alát csoportosítja, amely nemrég még felső kategóriás, gyakran nagy méretű, ám prémium szolgáltatással ellátott notebookokat tartalmazott. Sanghajban a család több új modellje is bemutatkozott, többek között a 13 hüvelykes kijelzővel szerelt Envy Spectre XT. A csupa-fém borítású fekete szépség már a harmadik generációs Ivy Bridge processzorra épül, 128 gigabájtos SSD meghajtóval, HDMI, USB 3.0 és Ethernet porttal, valamint SD kártyaolvasóval látták el. Az eszköz június 8-tól rendelhető 999 dolláros bevezető áron.



Bár az ultrabookokat általában maximum 13 hüvelykes kijelzőkkel szerelték eddig, a HP-nál nagyítanak a kategórián: 14 és 15,6 hüvelykes modellek is bekerültek a családba. Az Intel időközben megengedőbbé vált, és egy nagyobb kijelzős modellekre átírt szabványrendszert is engedélyezett, ennek megfelelően a most bejelentett nagyobb Envyk 19,8 milliméter vastagsággal, valamint 1,8 kilós tömeggel villognak a polcokon. A legszebb azonban sokak szerint mégis az ár: a 15,6 hüvelykes Envy ultrabookot 799, 14 hüvelykes testvérét pedig 749 dollárért küldi csatába a HP. Alapesetben 1366x768 képpontos kijelző, 4 gigabájt RAM, valamint egy 32 gigabájtos SSD gyorsítótárral ellátott hagyományos, 500 gigabájtos merevlemez dolgozik ezekben a modellekben, bár természetesen felárért rendelhetünk majd tisztán SSD-re épülő változatokat is, nemzetközi szinten már a mai naptól.



Klónok támadása A HP azonban a 749 dollárnál nem áll meg a támadásban. A csodafegyver egy saját új kategória, amelyre egyelőre sleekbook fantázianéven hivatkoznak. A szintén az Envy név alá rendezett majdnem-ultrabookokat nem köti az Intel szabványa, mégis hasonló kialakítással, vékony dizájnnal kerülnek forgalomba - csak épp AMD processzorokra épülnek. A 14 hüvelykes változat 4 gigabájt RAM és 500 gigabájt merevlemez jutott 699 dollárért, míg a 15 hüvelykesbe már csak 320 gigabájtos háttértár fért, ellenben az ára mindössze 599 dollár. A szélesebb tömegeket megcélzó modellek június 20-ától kerülhetnek a MacBookokat és ultrabookokat egyaránt drágálló vásárlók hátizsákjaiba.



Érkezik persze a legmagasabbra célzó inteles ultrabook is: az EliteBook Folio 9470m az igényes üzleti felhasználókra céloz: a 14 hüvelykes kijelzővel szerelt modellbe olyan extrák kerülnek, mint az opcionális második akkumulátor, dokkoló, tonnányi csatlakozó, TPM biztonsági chip és ujjlenyomat-olvasó. A legújabb Intel vPRO CPU-ra épülő modell áráról még nincs hír, és kereskedelmi forgalomba is csak októberben kerül.

Ultrabookok ellen ultra-olcsó MacBook Air érkezhet
Már itthon is kapható a legbrutálisabb HP egybegép
A HP a netbookokról sem mond le

Az OpenAI kezdi elveszíteni a fonalat a saját szabályai között

A japán Studio Ghibli stílusában generált mémekkel nemcsak a generatív MI és annak fejlesztői gázolnak egyre mélyebbre az ízléstelenségben, hanem az is kiderült, hogy házon belül sem egyértelmű számukra a szerzői jogok kezelése.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.