A HP a leszerepelt TouchPad után mostanáig gyűjtögette az erejét ahhoz, hogy újra táblagéppel jelentkezzen. A Windows 8 elég indokot szolgáltatott mindehhez, és az ElitePad 900 már az első tesztelőknek is tetszik.
Az ElitePad alumínium készülékházában az Intel legújabb Clover Trail processzorai dolgoznak, 2 gigabájt RAM és maximum 64 gigabájtos belső tárhely mellett. Gorilla Glass biztonsági borítással védett 10,1 hüvelykes kijelzője 1280x800 képpontos felbontású, a panel ráadásul kifejezetten jó fényerő- és kontrasztarányokkal rendelkezik. A 9,2 milliméter vékony tableten előlapi és hátoldali kamera, dupla mikrofon, sztereó hangszórók, microSD bővítőhely, valamint SIM kártyafoglalat található, az eszköz WiFi mellett 3G, 4G és NFC kommunikációra is képes.
Ebből látható, hogy erős alapokra épül az új HP táblagép, amely hardveres specifikációi alapján a jelenlegi élbolyba tartozik. A gyártó azonban igyekszik megbizonyosodni arról, hogy a vállalati szegmensben mindenképpen ez az eszköz számítson alapvetésnek, ezért nem állt meg ott, hogy szimplán izmos gépet tervezzen.
Egy tablet minden feladatra ■ Mivel az Intel alapú ElitePad 900 értelemszerűen nem Windows RT-t, hanem a kiterjedtebb funkcionalitású (és a korábbi windowsokkal visszafelé kompatibilis) Windows 8-at futtatja, a HP célja, hogy az eszköz ne csak tabletként, hanem teljes értékű üzleti számítógépként is működjön. A gyártó ezért olyan opciókat kínál, amelyekkel a tabletet mindig olyan kiépítésűvé változtathatjuk, amilyen az épp aktuális munkafázishoz szükséges.
A dokkoló jelen esetben például nem csak egy billentyűzetet jelent: a HP megoldása egy multi-csatlakozós állomás, amelyhez optikai meghajtótól beviteli eszközökön át különféle USB-s kiegészítőkig mindenfélét csatlakoztathatunk, igazi asztali géppé varázsolva a tabletet. A "smart jacket" pedig egy speciális, sokfunkciós csatlakozó, amelyhez vezetékes billentyűzettől kezdve második merevlemezen át hangfalakig mindenfélét csatlakoztathatunk, ugyanarra a helyre.
A kiegészítők mellett "belsőleg" is felkészítik az üzleti felhasználásra az eszközt és a rajta futó rendszert: a HP előre telepített vállalati alkalmazásokkal, meghajtó-titkosítással turbózza fel a Windows 8-at, a tabletet pedig az amerikai katonai szabványoknak megfelelő ütésállósággal, leejtés közbeni merevlemez-védelemmel látja el.
A megközelítés tehát adott, a HP szerint a tableteket igazán egyfajta "svájcibicska" szerepben lehetne beszivárogtatni a vállalatokhoz - ez pedig az első vélemények szerint jó és kellően egyedi út lehet. Már csak egyvalami hiányzik hozzá: az ár. Az ElitePad pontos árszintje ugyanis még nem ismert, ez ugyanis csak 2013 januárjában derül ki, amikor (elsőként természetesen az Egyesült Államokban) forgalmazni kezdik az eszközt és kiegészítőit.