Turbó sebességre kapcsolt a Nokia, legalábbis éves rendezvényük megnyitóját követően. Pár perc alatt négy új telefont jelentettek be, többek között a rég várt N8-at. Vajon elég lesz a lendület az elmúlt napok (és évek) feledtetésére?
A kétnapos Nokia World rendezvényt nem csak a szokásos izgalmas várakozás előzte meg. Az évekig húzódó egyhelyben topogás az okostelefonok terén, valamint Amerika bevételének sikertelensége miatt a finn gyártó fél évig keresgélte Olli-Pekka Kallasvuo utódját a vezetői poszton, és napokkal a rendezvény előtt adta be felmondását Anssi Vanjoki, a Nokia egyik veteránja, aki igazgatótanácsi tagsága mellett a mobiltelefonokért felelős (tehát legfontosabb) részleget vezette.

Nokiakirály? | Nehéz lehetett ilyen háttér mellett a megfelelő vehemenciával elindítani az idei Nokia Worldöt, bár a Microsofttól frissen érkezett új vezető, Stephen Elop leigazolása talán segíthet új lökést adni a gépezetnek. A rendezvény startja mindenesetre villámgyors és letaglózó volt, az első percekben máris bejelentették a legfontosabb négy új készüléket.

A telefonok mindegyike a szintén régóta húzódó új Symbian generációra épül. Természetesen ott volt a magát hosszú ideje kellető N8, amitől a Nokia részvényesei, vezetői, és úgy egyáltalán minden Nokia szimpatizáns azt várja, hogy betör az okos, és egyben divatos csúcskészülékek piacára, és harmadik félként az okostelefonok piacán egyre élesebbé váló háború meghatározó résztvevője lehet.

Az N8 díszes kísérete | Üzleti felhasználóknak szánják a Nokia E7 modellt: a kommunikátor termékvonal legfrissebbjében teljes értékű hardveres QWERTY billentyűzet található, a HDMI kimenet és a 360x640 képpontos kapacitív multitouch érintőkijelző a multimédiás képességeket erősíti, a Microsoft Exchange ActiveSync támogatás pedig a vállalati felhasználás terén számít sokat.

Míg az előző két modell a 150 ezer forintos kategóriában indul, a másik két friss készülék már alulról közelíti a százezres nagyságrendet (igaz, csak épphogy marad az álomhatár alatt). A C7 és a C6 egyaránt "trendi" okostelefon, amelyek célközönsége a chatelő, lájkoló, kép- és videómegosztó fiatal felhasználók tábora. A C7 stílusosan lekerekített fémházat kapott, kijelzője 3,5 hüvelykes. A C6 egy leheletnyivel kisebb és karcsúbb, szintén fém és üveg kombinációs borítással, 3,2 hüvelykes érintőkijelzővel az új sorozat legolcsóbbika lesz.

Mindegyik készülék kijelzőjénél alkalmazták a ClearBlack technológiát, amely abban segít, hogy napfényben is jól látható maradjon a képernyő tartalma. Az E7 ára 495 euró, a C7 335 euróba kerül, míg a C6-01 készüléket 260 euróért lehet megvásárolni.

Újítás minden vonalon |
A készülékek mellett a csatolt szolgáltatások terén is újít a Nokia. Eleve ott a Symbian^3 platform a maga 250 újításával (ennyiről szól a Nokia közleménye), de új felhasználói felülettel frissült az Ovi Áruház, és az Ovi térképszolgáltatása is fejlődik - igaz, ez utóbbi csak béta verzióban próbálható ki, ám már ez is tartalmaz új gyalogos és autós fejlesztéseket.

Felvásárlási lázban ég a Siemens

Miközben a német vállalat alig egy hete zárta le az Altair 10,6 milliárd dolláros felvásárlását, tegnap már a kutatásfejlesztést támogató programokat kínáló Dotmatics 5,1 milliárd dolláros akvizíciójáról adott ki közleményt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.