Az új Android jövő szerdán mutatkozik be a Google és a Samsung közös rendezvényén, miközben a dél-koreai gyártó saját mobil platformja, a Bada fejlesztésén is szorgalmasan dolgozik.
Az Android 4.0 verziójú, Ice Cream Sandwich nevű kiadását a legfrissebb tervek szerint október 19-én leplezik le egy hongkongi sajtórendezvényen. A Google és a Samsung eredetileg közösen mutatta volna be az operációs rendszer új verzióját és a Nexus Prime okostelefont, ám a hét eleji eseményt elhalasztották, mivel néhány nappal Steve Jobs halála után nem tartották helyénvalónak a konkurens termékek promócióját.

A gyártók későbbi időponthoz másik helyszínt választottak, hiszen az október 11-i esemény a San Diegó-i CTIA konferencia egyik fénypontja lett volna. Jövő szerdára már Hongkongba szólnak a meghívók, ahol aznap kezdődik az AsiaD elnevezésű rendezvény is, ezen pedig a Google és a Samsung képviselői egyébként is felléptek volna. A bejelentésekkel kapcsolatban nem közöltek túl sok előzetes információt, az elmúlt napok egyetlen érdekessége az a videó, amelyen állítólag már az új Nexus Prime látható:



A Samsung eközben saját mobil platformján, a Badán is lelkesen dolgozik. A legutóbbi, februárban kiadott változathoz képest a következő verzió valószínűleg nagy előrelépést jelent majd (multitasking, HTML5, push, NFC), és olyan újdonságok kapnak benne helyet, mint az iPhone Siri szolgáltatásához hasonló hangfelismerő technológia. A Wall Street Journal értesülései szerint a Samsung a rendszer megnyitását is fontolgatja, ám a legtöbben egyetértenek benne, hogy ezzel a dél-koreai vállalat elég nagy öngólt rúgna - főleg, hogy a Bada a közeljövőben a cég internetképes televízióiban is megjelenik majd.

Surranó pályán  A nálunk kevéssé ismert Bada egyelőre nem produkált látványos eredményeket, de az idei második negyedévben lenyomta a Windows Phone 7-et, és 2 százalékos részesedést szerezve feljött a piac ötödik helyére az Android, a Symbian, az iOS és a BlackBerry mögé. Bár a Samsung okostelefonokból származó bevételeinek négyötöd részét az androidos készülékek adják, 2011-ben így is 10 millió darab Bada alapú Wave okostelefon talál majd gazdára az előrejelzések szerint.

A Galaxy S viszi a hátán a Samsungot
Leépítés és olcsó oprendszer: menekül a Nokia

Egy jól összerakott, saját ökoszisztémával rendelkező platform jelentősége felértékelődhet, ahogy az egyre szaporodó jogi támadások megszorongatják az Android táborába tartozó gyártókat. Ezen felül az androidos telefonok a különféle interfészek ellenére is nagyon hasonló felhasználói élményt nyújtanak, hiszen végső soron ugyanarra a kódra épülnek.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.