Egyre konkrétabb információk, sőt képek szivárognak arról, hogy a szoftveróriás saját telefonnal lép piacra. A hírek szerint néhány hónapon belül piacon lehet a közösségi média használatában erős Microsoft-mobil.

A piacon egy ideje keringő pletykákat a Reuters cégen belüli informátorra hivatkozva most konkrétumokkal erősítette meg. Úgy tűnik, a Microsoft már késő tavasszal vagy nyáron piacra dob két, saját fejlesztésű okostelefont. Az értesülés szerint az USA legnagyobb szolgáltatója, a Verizon Wireless fogja forgalmazni a készülékeket. A Project Pink néven futó fejlesztéssel a MS elsősorban azokat a felhasználókat kívánja meghódítani, akik gyakran használják mobilról is a közösségi oldalakat.

A Microsoft a mobilpiacon eddig elsősorban operációs rendszerével volt jelen, de itt az utóbbi időben erős konkurenciára talált az Apple és a Google személyében. Az alapvetően szoftverfejlesztőként számon tartott vállalat ugyan már most is rendelkezik készülékkel, de a Sharp által gyártott Sidekick csak úgy került a portfolióba, hogy a Danger start-up vállalkozást felvásárolta a Microsoft.

Kémfotók és firmware | A Gizmodo oldalán, ahol szeptemberben már megjelentek a projektről fotók, közben folyamatosan látnak napvilágot a kiszivárogtatott információk és fotók. Egy reklámkép megerősíti, hogy első körben a Verizon lesz a forgalmazó.

 

A már működőképes készülékről készült felvételek és a szintén a Gizmodo birtokába jutott beépített szoftver alapján a Zune, a Facebook, a Twitter, a Yahoo és természetesen a Windows Live egyaránt kiemelt szerepet kap az okostelefonban. A találgatások rögtön megindultak a legfontosabb kérdést illetően: vajon milyen operációs rendszer fut majd a készülékeken? A képek tanúsága szerint ugyanis nem a Windows Phone 7-ről van szó, hacsak a vadonatúj mobil operációs rendszer nem rejtőzik egy megváltoztatott felhasználói felület mögött.

Úgy tűnik, az amerikai debütálás mellett már látszanak a nyomai annak, hogy európai és ázsiai piacokon is megjelenhet a két eszköz. Ennek pontos dátumáról és mikéntjéről természetesen még semmilyen információ nem áll rendelkezésre.

 

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.