Három angliai informatikai vezető is beszámolt róla, milyen indítékkal engedték a cég falain belülre a táblagépeket. Az okok teljesen eltérőek, de az eredmény ugyanaz.
Más-más megfontolásból, de három angliai cég CIO egyaránt arra jutott, hogy nemcsak megtűri, de kifejezetten támogatni is fogja a táblagépek vállalati használatát.
Hozzák be, ha úgyis van ■ A
Computing magazin által megkérdezett informatikai vezetők közül a Nagy-Britanniában 36 áruházat üzemeltető John Lewis üzletlánc felelőse egyértelműen a költséghatékonyságot jelölte meg a bevezetés indokaként. Ebből már ki is lehet találni, hogy az áruházlánc dolgozói saját eszközeiket használhatják a munkában, azaz a több mint 150 éves múltra visszatekintő vállalatnál engednek a
BYOD nyomásának. Az angol királyi család beszállítójánál alaposan megnézik, mire költik a cég pénzét, és úgy látták, hogy 2012 nem az az év, amikor vállalati pénzből kellene fedezni a vezetők tablates igényeit. Helyette megengedik az otthoni eszközök bevitelét, sőt tervben van saját applikáció fejlesztése is, amellyel a produktivitást próbálják meg majd növelni.

Már nem csak árulják, használják is a táblagépeket
A cég CIO-ja szerint mindezt megfelelő biztonsági előírások és intézkedések mellett teszik, így nem tart attól, hogy a nyitás veszélyt jelent a cég működésére. Elmondása szerint a magasabb beosztású menedzsereknél zömmel iPad-et lehet látni, de a vásárlókkal foglalkozó munkavállalók lehet, hogy céges beszerzésű Cisco táblagépet kapnak. A Cius lehetőségeit már élesben tesztelik ezekben a hónapokban, és a tapasztalatok fényében döntenek a teljes beveztésről.
Papírköteg helyett ■ Az orvosi kutatások finanszírozását végző jótékonysági szervezet, a Wellcome Trust CIO-ja a táblagépek bevezetését a logisztikai feladatok egyszerűsítésével magyarázta. A gyakori bizottsági ülésekre ugyanis sok száz oldalas anyagokkal felvértezve kell érkezni a munkatársaknak, amit nagyban megkönnyíthet, ha mindez egy a karcsú tableten van tárolva. Ezért már másfél évvel ezelőtt elkezdték az iPad használatának tesztelését, amivel annyira meg voltak elégedve, hogy ma már 130 Apple tablet van a dolgozók birtokában. A szervezet informatikai munkatársai levelezőprogramot, Skype-ot és dokumentumolvasó alkalmazást telepítve adják át az eszközöket a használójának.
Biztonsági szempontból a jótékonysági szervezetnél gálánsan úgy tekintik, hogy a munkatársak kellően érettek ahhoz, hogy ne okozzanak kárt a tevékenységükkel, ennek megfelelően le lehet tölteni egyénileg mindenféle alkalmazást. Igaz azonban, hogy ha ebből bármi kár érné a szervezetet, azért egyértelműen a felelőtlen dolgozó fog felelni.
Futás utána! ■ Barclays bank lakossági üzletágának üzemeltetési vezetője arról számolt be, hogy náluk tavaly különböző részlegek dolgozói más-más okostelefonokat, táblagépeket kaptak, hogy megnézzék, milyen eredményre jutnak. A vállalati filozófia szerint előbb mászni kell, hogy járjni tudj, és csak ezután kezdhetsz el futni. A tavalyi tesztek a mászást jelentették, amit idén a járás, azaz az első éles adaptáció követ, majd elérkezik a futás ideje, amikor széles körben fogják használni a cégnél a mobil eszközöket.
A pénzügyi vállalat szakembere szerint teljesen más élményt jelent az ügyfélnek, ha egy monitor hátát kell néznie, és mást, ha a banki alkalmazott egy táblagépen mutatja és magyarázza el neki azt, amit éppen szóban megbeszélnek.
Egy pénzintézetnél kiemelt fontosságú kérdés az adatok biztonságos tárolása és továbbítása, de ebből a szempontból a Barclays informatikai vezetője jobbnak tartja a táblagépeket a személyi számítógépeknél. Véleménye szerint a tablet egyrészt nagyon jól definiálja a felhasználóját, azaz tudni lehet, hogy ki ő és pontosan hol van; másrészt a táblagép lehetőségeit is könnyen szabályozhatják, és csak akkor és oda adnak jogosultságot a csatlakozásra, amikor és ahová annak értelme van a cég üzletmenetében.