Bár jó ideje hallani olyan futurisztikus tervekről, amelyek testen viselhető számítógépeket vagy ehhez hasonlókat vizionálnak, a technológia lassan valóban megérik a kipróbálásra, már olyan nehézsúlyú szereplők is dolgoznak rajta, mint az Apple vagy a Google.
Az Apple és a Google is erősen ráálltak a "viselhető számítógépekkel" kapcsolatos fejlesztésekre: a The New York Times információi szerint a két vállalat egymástól függetlenül az idei évben kezdett igazán nagy energiákat fordítani az újfajta megközelítéssel kapcsolatos fejlesztésekre. Korábban már lehetett látni hasonló célú kísérleteket (ilyenek voltak például a karóra-telefonok), ám a belső hardvereszközök mérete és a kapcsolódó adatbeviteli technológiák hiánya meggátolta a komoly előrelépést a téren.


Bárki lehet majd Michael Knight - legalábbis lehet hasonlóan cool okos órája...

Legyen ön is gépviselő Az Apple eddig az iPod Nano óraszíjas, csuklón hordható változatával jutott eddig legközelebb a koncepció megvalósításához, ám a médialejátszó még mindig nem tekinthető számítógépnek - a gyártó viszont hasonló mintára olyan iOS-alapú eszközöket tervez, amelyekkel kapcsolatban már nem akadály az apró érintőképernyő kezelhetetlensége, mivel a Siri hangfelismerő technológiáját használnák adatbevitel céljára.

A Google eközben a cikk szerint hasonló célra toboroz fejlesztőket, többek között a Nokiától és az Apple-től is elszipkázva jó néhányat. A szakemberek ugyanabban a laborban dolgoznak viselhető gépeken, ahol a vállalat a vezető nélküli autót is fejleszti.

Az információk alapján a viselhető kütyük mindkét gyártó esetében az okostelefonok egyfajta félautonóm kiegészítői lehetnek, amelyekkel egyértelmű a cél: a telefonok forgalmának újabb növelése, és természetesen a rajtuk futó operációs rendszer részesedésének felpumpálása. A hordható gépek (amelyeket főképp csuklón vagy nyakban lehetne viselni a jelenlegi tervek szerint) alapvetően képesek lennének önálló munkára is, de működésük lényege az lenne, hogy a zsebekben megbúvó okostelefonnal kommunikálva, annak erőforrásait használva végezzék el a felhasználó által kért feladatot.

Siri helyett Alfred érkezik az Androidra
Az Apple letámadja a nagyszobákat
Tízszer erősebb akkumulátorok érkeznek

Keresem a hangot Az Apple már rendelkezik ehhez használható beviteli megoldással, az iOS 5-ben bemutatott Siri hangfelismerő rendszere (illetve ennek kissé pontosított, továbbfejlesztett változata) képes lehet akár érintőképernyő nélkül is lehetőséget adni.

A Google egyelőre még adós egy, a Sirihez mérten általánosan használható beszédfelismerési megoldással, de a cég felvásárlásokkal igyekszik tartani a lépést. Legutóbb az Alfred nevű személyi mobil titkárt fejlesztő csapatot kebelezték be, ám ebből az alkalmazásból pont a szövegértés hiányzik leginkább.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.