Ahogy a nagy gyártók kihátráltak a Symbian operációs rendszer mögül, a támogatások is elapadtak, és a Nokia legújabb tervei sem ígérnek semmi jót az alapítványra nézve.
Hirdetés
 
Miután a Samsung és a Sony Ericsson is faképnél hagyta a Symbian Foundationt, majd hirtelen lemondott az alapítvány vezetője, újabb komor hírek érkeznek a szebb napokat látott mobil operációs rendszer háza tájáról. A The Register forrásai szerint a távozó Lee Williams utódja, Tim Holbrow feladata nem más, mint fokozatosan leállítani a Symbian Foundation működését. (Ezzel egybecseng, hogy Holbrow ezidáig a szervezet pénzügyi vigazgatója volt, míg Williams technológiai szakemberként részt vett például a Nokia S60-as fejlesztésében.)

A Symbian Foundation érdemben nem kommentálta a lapértesüléseket, mindössze annyit közölt, hogy a vezetőség dolgozik a szervezet jövőbeni üzleti stratégiáján. Maga a Nokia a nemrég lezárult harmadik pénzügyi negyedév értékelésekor már bejelentette: megválik 1800 dolgozójától, és átszervezi az okostelefonokkal foglalkozó részlegét.

Az is kiderült, hogy a vállalat ezentúl csak egyetlen alkalmazásfejlesztő keretrendszert használ majd, amelyben a Symbian és az Intellel közösen létrehozott MeeGo platform alá is lehet fejleszteni, ez pedig a jelek szerint ugyancsak a jövőre bemutatkozó MeeGo útját hivatott egyengetni a Symbian kivezetése mellett.

A Nokia két évvel ezelőtt negyedmilliárd eurót költött rá, hogy a Sony Ericssont, az Ericssont, a Panasonicot és a Siemenst kivásárolva a Symbian Foundation 100 százalékos tulajdonosává váljon, majd megnyitotta a Symbian forrását. A nagy gyártók azonban egymás után átpártoltak a Google Android rendszeréhez, így mára tulajdonképpen a Nokia maradt a Symbian Foundation egyetlen támogatója. A Symbian okostelefon-piaci részesedése az elmúlt két évben majdnem a felére csökkent, és ezt a tendenciát valószínűleg nem fordítja meg az új, Symbian^3 verzióra épülő Nokia N8 okostelefon megjelenése sem.

A Google is rálépett az Anthropic kijelölte útra

Az OpenAI után a DeepMind is az MI-startup szabványát használja a modellek és az adatok összekapcsolására.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.