Az okostelefonok tulajdonosai leginkább a leejtéstől féltik készülékeiket. Nem csoda, hiszen egy százezer forintnál is gyakran többet érő készülék egy pillanat alatt "mehet a levesbe", főként azért, mert a felhasznált anyagok egy része még egy kisebb ütődéstől is darabokra törik. A Samsung a legsérülékenyebb alkatrészen, a kijelzőn segítene új technológiájával.
Mivel különböztethetik meg egymástól modelljeiket a világ vezető mobilgyártói? Ott egyrészt a divatfaktor, azaz legyen a készülék minél stílusosabb, szerethetőbb, másrészt a műszaki paraméterek: legyen multifunkciós, nagy tudású. A Samsung mindkét téren kiforrott készülékeket szállít: nem is csoda, hogy az Apple folyamatos jogi csatározások segítségével igyekszik ellehetetleníteni, miközben a korai vállalat mégis folyamatosan a piac első helyéért versenyez az iPhone gyártójával. Olyan helyeken is támadni (tehát fejleszteni) kell tehát, amellyel az ellenfél nem törődik: a Samsung esetében a törékeny kijelzők helyett alkalmazható technológiák jelenthetnek újabb vonzerőt.

Hajolva bár, de törve nem A Samsung képalkotással foglalkozó részlege a The Wall Street Journal szerint már utolsó fázisában jár egy olyan fejlesztési folyamatnak, melynek a célja a hivatalos megnevezés szerint "hajlékony mobil eszközök" létrehozása. Az információk szerint az új technológiára épülő első modellek már 2013 első felében megjelenhetnek, ám azzal kapcsolatban még nincs hivatalos Samsung-állásfoglalás, hogy ezek széles körben elérhető, konzumer forgalomban kapható termékek lesznek-e.



A vállalat hajlékony kijelzői a mai mobilokban is megtalálható OLED technológián alapulnak: ezek az apró, vékony alkotóelemek elhelyezhetők hajlékony hordozókon is, például műanyag fólián vagy fémlapon. Ha ilyen megoldással feleslegessé tesszük az üveg használatát a kijelzőkben, miáltal azok kevésbé lesznek sérülékenyek, ráadásul tömegük is csökken.

A hajlékony kijelző persze önmagában nem újdonság, többek között más gyártók mellett a Sony és az LG is is kísérletezett hasonlóval. Egyikük sem tudta viszont odáig fejleszteni a technológiát, hogy abból gazdaságosan tömeggyártási fázisra válthasson, és bárki által megvásárolható, elérhető árszintű termékeket építsen a találmányból. A Samsungnak már csak azért is sietnie kell, mert más gyártók másféle új kijelző-technológiákkal igyekeznek vonzó alternatívát kínálni.



Az iPhone 5 kijelzői például már nem az eddig megismert kétrétegű módszert alkalmazzák, ahol a kijelző LED-jei fölött egy érintésérzékeny második felület található. A legújabb iPhone-ban az ún. "in cell" technológiát vették be. Ennél az érintőszenzorokat a LED-ek között helyezik el, és így vékonyabb kijelzőt lehet készíteni. Hasonló megoldásokat alkalmazó kijelzőket azóta az LG és a Sharp is piacra dobott.

A Samsung mindenesetre jelentős belső befektetésekkel igyekszik megerősíteni a megjelenítő megoldások fejlesztését. Lee Chang-hoon, a vállalat kijelzőkért felelős alelnöke még nem árulta el pontosan a hajlékony technológiát alaklmazó első eszközök megjenelési dátumát, ám annyit megerősített, hogy a tesztelők már gyűjtik az éles használat közbeni tapsztalatokat a minta-készülékekkel.

Apple kontra Samsung: perek után szakítás
Magabiztos? Arrogáns? Vélemények a Windows Phone 8-ról
Így áll most az okostelefon-világ top 5-ös listája


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.